Het indrukwekkende landschap van de extremadnra. dehesas. Ook zijn de "Blanca Cacerenas" onderscheiden als beste van hun ras in Spanje. Finca "El Badio" vervult in toenemende mate een rol bij het natuuronderzoek door Spaanse en buitenlandse onderzoeks instellingen. Ook worden er excursies georganiseerd en werkkampen. Voor de periode tot en met het jaar 2000 is een beheersplan opgesteld. De steun die vanuit Nederland is geboden, heeft in Spanje haar vruch ten afgeworpen. Ook de Stichting Landschapsreizen geeft ondersteuning, materieel of financieel. Van de georganiseerde reizen komt een gedeelte van de reis- som ten goede aan natuurprojecten. De reis die in 1997 werd gehouden naar Noord-Polen gaf de European Union for Coastal Conservation (EUCC) de mogelijkheid 1,5 hectare wetland aan te kopen in de Order delta. Dit wordt in beheer gegeven aan een Poolse natuurbeschermings organisatie. Een bezoek aan de finca "El Badio" is vast onderdeel van de natuur- en landschapsreizen naar Extremadura, die de Stichting Landschapsreizen ook in 1998 organiseert voor de leden van de provinciale Landschap pen. Het programma voor deze en andere reizen is hierna weergegeven. 5-13 september 1998 Negendaagse reis naar Zuid-Polen en Slowakije. Het bergachtige Tatra- gebied met de vele Nationale Parken waaronder Tatra en Pieniny, is doel van deze reis. Ook enkele historische steden, waaronder Krakow, worden bezocht. Prijsindicatie 1800,- vol pension. 26 november - 4 december 1998 Negendaagse reis naar Donana en Extremadura. Bezoek aan de meest vogelrijkegebieden in Zuid-Europa en de overwinteringsgebieden van kraan vogels. Ook worden de historische steden Sevilla, Merida en Trujillo bezocht. Prijsindicatie 2150,- vol pension. maart/april 1999 Tiendaagse reis naar Israel en Jorda nië. Bezoek aan de vele prachtige natuurgebieden zoals Chai-Bar, Ein Avdal en Dode Zee. Ook zijn cultuur historische hoogtepunten in het pro gramma opgenomen zoals Jeruzalem, Massada en Petra (Jordanië). Prijs indicatie 2700,-half pension. april/mei 1999 Negendaagse reis naar Extremadura, Sierra de Credos en Sierra de Gata in West-Spanje. Een van de mooiste rustigste en meest vogelrijke streken in Europa. Natuur- en cultuurreis. Prijsindicatie 2100,- vol pension. mei 1999 Negendaagse reis naar Noordoost- en Noord-Polen. Bezoek aan onder meer het oerbos Bialowieza en de Nationale Parken waaronder Biebrza, Narew en Wigry. Bovendien bezoek aan histo rische steden zoals Gdansk. Prijsindica tie 1850,- vol pension. Informatie en opgave bij het secreta riaat van Stichting Landschapsreizen, Oranje Nassauplein 4, 3708 BL Zeist, tel. en fax 030-6913993. Monniksgieren.

Zeeuws Landschap | 1998 | | pagina 19