Nederland Natuurland Nederland Provinciale Landschappen centraal in actie Postcode Loterij NATIONALE LOTERIJ! De Nationale Post code Loterij voert dit voorjaar een grote publiciteitscampagne die in het teken staat van de provinciale Land schappen: Nederland Natuurland. De Unie van Provinciale Landschappen is sinds 1996 een van de vaste goede doelen van de Postcode Loterij. Die samenwerking betekent een broodnodige extra bron van inkomsten voor het landschapsbeheer in de provincie. Met Nederland Natuurland laat de Postcode Loterij zien hoe belangrijk deelname aan de loterij is voor het beschermen en behouden van natuurgebied in Nederland. Het directe resultaat voor Nederlandse natuurorganisaties is bovendien dat de extra deelname aan de loterij leidt tot een hogere jaarlijkse bijdrage van de Postcode Loterij. Actuele projecten van de provinciale Landschappen uit alle provincies staan centraal in de actieperiode. Er wordt aandacht aan de projecten besteed in reportages op televisie en in onder steunende advertenties. Zo gaat in onze provincie de aan dacht oudere andere naar het Ver dronken Land van Saeftinghe, het grootste brakwaterschor van West- Europa. Hoewel dat prachtige natuurgebied in het verleden veel te lijden heeft gehad van vervuiling, gaat het er op dit moment een stuk beter. Bodemdieren en trekvogels vestigen zich weer in het gebied en zelfs de zeehond is er spontaan teruggekeerd. Als beheerder van Saeftinghe wil Het Zeeuwse Landschap het reservaat uit breiden met de aangren zende Platen van Valke- nisse, waar de zeehond zich sinds kort op nieuw heeft gevestigd. Met een speciale patrouilleboot zullen medewerkers van Het Zeeuws Landschap de rust voor de vogels en zee honden bewaken. En die boot zal natuurlijk ook gebruikt worden voor excursies door het gebied. Voor wandelende bezoekers wordt een panoramakijker geplaatst om een blik te werpen op de magnifieke natuur van Saeftinghe. Sterren zingen voor de natuur Vanaf 12 maart brengt de Postcode Loterij een serie van drie Sterrenplay- back Shows op televisie, gepresen teerd door Henny Huisman. Kern van die shows vormen de optredens van bekende Nederlanders in de gedaante van beroemde artiesten. Elk optreden is gekoppeld aan één pro vincie en daarmee aan het natuurpro ject in die provincie. Daarover vertelt Caroline Tensen in korte reportages vanaf locatie. Ook in de wekelijkse Postcode Loterij Record Shows op maandagavond krijgt sinds eind januari de Nederlandse natuur extra aandacht. Dat gebeurt in het 'Postcode Loterij Nieuws', een vast onderdeel van de show waarin de goede doelen van de Postcode Loterij centraal staan. Het afsluitende hoogtepunt van Nederland Natuurland wordt de speciale Mega Record Show op zaterdag 28 maart, gepresenteerd door Caroline Tensen en bijgestaan door Martijn Krabbé en Reinout Oerlemans. Daarin zullen, in de studio en op locatie, 12 teams een recordpoging ondernemen voor de natuur in hun provincie. Loterij en natuur Een belangrijk deel van de opbrengst van de Nationale Postcode Loterij is bestemd voor natuurbehoud in Nederland. Al sinds het prille begin van de loterij is Vereniging Natuurmonumenten een van de vaste goede doelen. Die organisatie ontvangt tegenwoordig tr liefst 30 miljoen gulden ir uit de Postcode Loterij. De Unie van Landschappen ontving in 1996 voor het eerst een bedrag van 2 miljoen gulden. Bij een verdere groei van de Postcode Loterij zal dat bedrag de komende jaren verder toenemen. Ook Milieudefensie, Natuur Milieu, de Vogelbescher ming, Stichting Ark en Landschaps beheer Nederland horen inmiddels tot de vaste beneficiënten van de grootste goede doelen-loterij van Nederland. 12

Zeeuws Landschap | 1998 | | pagina 12