In Memoriam J.T. Laport Ir. H. Visser aan schorren te voorkomen. Het is mijn mening dat we bescheiden moeten zijn. Bescheiden ten opzichte van onze inzichten in de natuur (die is en blijft beperkt) en bescheiden ten aanzien onze mogelijkheden om zelf de natuur te maken. De afwegingen zijn complex omdat we te maken hebben met verschillende maatschappelijke terreinen. Het gaat ook over veel geld. Anders dan men sen heeft de natuur de tijd. Daarom moeten keuzen in het natuurbeheer, anders dan in de politiek, gericht zijn op de lange termijn. Oppervlakken schor in Oosterschelde en Westerscheldc bron: Van der Pluijm en de Jong, Rijksinstituut voor Kust en Zee /RIKZ. Oosterschelde inclusief aangrenzende getijdewateren: Volkerak, Eendracht en Markiezaat) Het Zeeuwse Landschap verloor in de afgelopen tijd twee prominente bestuurders die veel voor onze Stichting hebben betekend. Op 4 april overleed na een langduri- n ge, slopende ziekte onze penning meester de heer J.T. Laport. Bijna 10 jaar is Laport penningmeester geweest van Het Zeeuwse Landschap. Hij zou op 23 juni aanstaande afscheid nemen. Het is allemaal harder gegaan dan we dachten. Jan Laport is heel belangrijk geweest voor Het Zeeuwse Landschap, en het Zeeuwse Landschap was belangrijk voor hem. Hij heeft jarenlang met een scherp inzicht en grote accurates se de financiën beheerd en bewaakt. Het is voor een organisatie goud waard om zo'n Minister van Finan ciën te hebben. Maar hij was meer dan alleen de hoeder van het geld. Hij was een all-round bestuurder met een heldere visie, met grote betrok kenheid. Laport is tot op zijn 74-ste jaar, tot voorbij de statutaire leeftijsgrens, penningmeester gebleven, omdat wij dat zo graag wilden. En hij had er ook zelf plezier in; sterker nog, hij heeft genoten van de jaren bij Het Zeeuwse Landschap. Bestuur en medewerkers van het Zeeuwse Landschap willen ook vanaf deze plaats hun grote dank en waar dering uitspreken voor het grote aandeel dat Laport in ons werk heeft gehad. Zijn vrouw en kinderen wen sen wij verder heel veel sterkte toe. Wij hopen dat zij ook troost vinden in de wetenschap dat Jan met passie en voldoening zijn werk voor Het Zeeuwse Landschap heeft gedaan. Op 5 februari overleed volkomen onverwacht ons gewaardeerde oud bestuurslid Ir. Henk Visser. Jarenlang heeft hij zich voor Het Zeeuwse Landschap ingezet als lid van de Stichtingsraad en van het Bestuur. Hij was een praktische, nuchtere bestuurder, die veel voor onze Stich ting heeft gedaan. Vanuit zijn achter grond als waterbouwkundige had Visser veel inzicht in het hydrologisch beheer van de terreinen. Tot aan het einde van zijn leven was hij lid van de Natuurwetenschappelijke Adviescom missie, en daar heeft hij tal van waar devolle praktijkadviezen ingebracht. Zijn deskundige inbreng, maar ook zijn bescheiden en vriendelijke per soonlijkheid zullen wij node missen. Ook vanaf deze plaats willen wij zijn vrouw en kinderen van harte ons medeleven betuigen. Bestuur, Natuurwetenschappelijke Adviescommissie, en personeel van Het Zeeuwse Landschap. 13

Zeeuws Landschap | 1998 | | pagina 13