na sloot natuurlijke o d t poel heg bos X - Ld j nat grasland LJUJ akker -Jl,i stuw ha - ha h' zichtlijn betekenen. Zo zullen er onder andere tussen de graslanden en boselementen wandelpaden aangelegd worden. Zodra de plan-ontwikkeling van de 'Tuin van Zeeland' concretere vormen aanneemt zal op uitgebreide wijze dit project onder het voetlicht gebracht worden. GJB Koninkliike belangstelling voor Saeftinghe Het Verdronken Land van Saeftinghe wordt zeer gewaardeerd door een breed publiek. Dat blijkt niet alleen door de grote belangstelling voor excursies, maar ook uit het feit dat wij als IN MEMORIAM FRANS JANSEN Op 9 oktober 1998 overleed één van de pioniers van de Zeeuwse natuurbescherming, Frans Jansen. Al voor de Tweede Wereldoorlog hield Jansen zich actief bezig met natuurstudie en natuurbescherming. Zowel landelijk als in de provincie was hij actief in tal van organisaties. Ook voor Het Zeeuwse Landschap heeft hij veel betekend. Jansen werd in de bestuurs vergadering van 25 februari 1974 benoemd als bestuurslid van Het Zeeuwse Landschap. Sindsdien heeft hij binnen onze Stichting tal van functies gehad. Zo was Frans Jansen vanaf de oprichting in november 1979 tot aan zijn dood lid van de Natuurwetenschappelijke Adviescommissie. In gezelschappen als de NWA kwam Frans de laatste jaren bij discussies vaak met voorbeelden uit het verleden. Oppervlakkige luisteraars luisterden nauwelijks omdat ze het als achterhaalde historie beschouwden. Maar niet zelden was het juist de lange ervaring -en de contacten- van Frans die zijn inbreng heel waardevol maakten. In 1982 werd Jansen penningmees ter in het Dagelijks Bestuur. Zijn nuchtere en zakelijke inbreng was van groot belang, juist in de periode dat onze Stichting een stormachtige groei doormaakte. Nadat Jansen in 1989 terugtrad als penningmeester bleef hij tot aan zijn dood actief en kritisch lid van de Stichtingsraad. In Frans Jansen verliezen we een trouwe en betrokken bestuurder met heel veel ervaring. Wij gedenken met respect zijn grote inzet, maar ook zijn warme menselijkheid. Ook vanaf deze plaats wensen we zijn vrouw en kinderen kracht toe om het grote verlies te dragen. eigenaar-beheerder regelmatig hoog bezoek ontvangen. Ministers en staatssecre tarissen, wetenschappers uit binnen- en buitenland, gede puteerden en burgemeesters; ze zijn allemaal te gast geweest in Saeftinghe. Ook vanuit het Koninklijk huis is er regelmatig belangstelling. Zo werd de schaapskooi op de Noord ooit door Prins Bernhard persoonlijk geopend. Dit voorjaar mochten we Prins Willem-Alexander verwelkomen, in gezelschap van de kroonprins van Nepal. En deze zomer was Hare Majesteit de Koningin te gast bij Het Zeeuwse Landschap. Op 25 augustus bracht koningin Beatrix een werkbezoek aan Zeeland. Het bezoek begon bij het Verdronken Land van Saeftinghe, waar zich zo'n 300 belangstellenden verzameld hadden. Om exact 9.55 uur landde de helicopter nabij het Bezoekerscen trum Saeftinghe in Emmadorp. Hare Majesteit werd verwelkomd door de Commissaris van de Koningin in Zeeland, de heer Van Gelder, en de burgemeester van Hulst, de heer Kessen. In het Bezoekerscentrum werd de koningin ontvangen door de voorzitter van de Stichting, de heer Kostense, die haar begeleidde naar de multifunctionele ruimte. Hier liet de Koningin zich op de hoogte stellen van de problematiek rond de verdieping van de Westerschelde door een viertal prominente heren. Na deze uiteenzetting volgde een korte wandeling naar het Saeftinghe- monumentje op de zeedijk. Met op de voorgrond een kleine schaaps kudde en een wijdse blik over Saeftinghe liet zij zich door de plaatselijke beheerder, de heer Neve, uitvoerig informeren over het gebied. Met name de beweidingsproblematiek trok haar belangstelling. Uit het feit dat het gezelschap bijna een half uur te laat uit Emmadorp vertrok, bleek wel hoe groot de interesse van Hare Majesteit was.

Zeeuws Landschap | 1998 | | pagina 12