NIEUWS UIT BEZOEKERS CENTRUM SAEFTINGHE; SCHILDERIJ VAN DE MAAND DOOR DINY DE PUTTER !r van Nes schildert veel in Saeftinghe. Hij schildert het prachtige natuurgebied in alle jaargetijden en in vele nuances. Hij houdt regelmatig exposities. Zijn werk wordt gewaardeerd door een breed publiek. Van zijn schilderijen van Saeftinghe zijn ansichtkaarten gemaakt die in het bezoekerscentrum Saeftinghe verkocht worden. van de nummers en welke vogels u kunt verwachten. Voor de jeugd van ongeveer 8 tot 14 jaar is er een speurtocht. Aan de hand van de num mers op de rode paaltjes worden er vragen gesteld die zij kunnen beant woorden. Het is geen wedstrijd, leder kind die van de natuur houdt kan hieraan meedoen. De vragenlijsten zijn geplastificeerd en dienen na ge bruik weer ingeleverd te worden bij de balie. Dingen die je nodig hebt, zoals een netje en een zeef, kan je ook in het bezoekerscentrum lenen en moeten na gebruik weer schoon worden ingeleverd. We hebben nog meer plannen, die er voor kunnen zorgen dat de jeugd meer betrokken raakt. Hierover vertellen we in het volgende tijdschrift meer. Dit jaar staat in het bezoekerscen trum elke maand een ander schilderij opgesteld, wat wij Het schilderij van de Maand noemen. Het kan ter plek ke gekocht worden, maar er kan ook bedenktijd van een paar dagen ge vraagd worden, zodat de mogelijke koper even over de aanschaf na kan denken, voordat hij/zij tot kopen overgaat. Een gedeelte van de verkoopsom komt ten goede aan Stichting Het Zeeuwse Landschap, ten gunste van Het Verdronken Land van Saeftinghe of het bezoekerscentrum Saeftinghe. Het Krabbenpad Het bezoekerscentrum Saeftinghe biedt de gelegenheid om kinderpartij tjes te houden. Er wordt bij het vie ren van een verjaardag een Krabbenpad uitgezet. Dit is een speel-leerpad voor kinderen van groep 1 tot ongeveer 6 van de basis school. De kinderen worden ontvangen in de bovenzaal van het bezoekerscentrum. Daar worden ze geschminkt als krab of iets wat met de zee te maken heeft. Er wordt een verhaaltje van "Thomas de Krab" voorge lezen en dan kunnen ze aan de slag. Ze komen van alles tegen op het pad. Een tovervis, een krab die iets in zijn net gevangen heeft, enzovoort. Aan het eind mogen ze nog even in het bezoekerscentrum kijken en krijgen de kinderen een klein cadeautje mee. We hopen hiermee op een ge zellige manier de kinderen kennis te laten maken met de natuur. Bij een feestje rekenen we op 8 kinderen en twee begeleiders/- sters. De kosten zijn 50,-. Het plankierpad, wat vorig jaar geo pend is, biedt de mogelijkheid om een kleine wandeling te maken, zon der begeleiding. Omdat bij een excur sie bepaalde voorwaarden gesteld worden, geeft dit pad aan mensen die niet aan deze voorwaarden kun nen voldoen, toch de mogelijkheid een wandeling door de schorren en slikken te maken. Er wordt hier veel gebruik van gemaakt. Het pad wordt gemarkeerd door rode paaltjes en is makkelijk te volgen. Op de rode paaltjes staat een nummer. In het be zoekerscentrum zijn gidsjes te koop die het pad begeleiden. In dit gidsje staat te lezen wat u ziet aan de hand

Zeeuws Landschap | 1999 | | pagina 21