VARA'S VROEGE VOGELS EN DE LANDSCHAPPEN HEBBEN ELKAAR GEVONDEN m Het afgelegen duin de oerd-Blinkert op Ameland, een mergelgroeve in Maastricht, Fort Kijkduin in Den Helder, de watermolen annex jeneverstokerij De Ijsvogel in Arcen, het kerkje op Schokland en een schaapskooi in Ommen. Vroege Vogels verzorgt uitzendingen vanaf de mooiste plekjes in Nederland. Sinds 1995 besteeds het Radio i-programma structureel extra aandacht aan de twaalf Landschappen. Zes keer per jaar Vroege Vogels te gast bij één van hen. ra nma s a t? at chap. 1 d, maar R\ MEDIA 1 an de i\ natig doet, Juridische Ie e zaken. i n met Directeur van de Unie van Landschappen Peter vor Meijenfeldt: "In het verleden zijn er goede contacten opgebouwd met de VARA. De samenwer king is bij iedereen positief ontvangen. We proberen zo een brede bekendheid te geven aan het werk van de Landschappen en mensen duidelijk te maken dat de ter reinen toegankelijk zijn en een belang rijke natuurwaarde bezitten". Natuur- en milieuprogram ma "Vroege Vogels is de spreekbuis van de natuur en een lofzang op de natuur. Een mix van poëzie, klas sieke muziek, natuur en activisme. Natuur is het geloof van het socialisme", aldus Ivo de Wijs, tekstschrijver en presentator van het Radio i-programma Vroege Vogels. Het natuur- en milieu programma van de VARA is al meer dan twintig jaar succesvol. Maar wat bezielt een half miljoen Nederlanders op zondagochtend al om acht uur naar dit programma te luisteren? "Vroege Vogels is een levend pro gramma voor de zondagochtend, een tegenwicht voor het kerkelijke van die dag. Het is een programma dat ergens over gaat". Vindt Ivo de Wijs en geeft daarmee aan wat vroege Vogels bijzonder maakt. Hij vindt dat het programma zijn horizon heeft verruimd. Na enkele maanden pre sentatie veranderde zijn leven: de studeerkamerschrijver werd natuur liefhebber. Hij draaide zijn bureau om en verruilde het uitzicht op de boekenkast voor een blik op de tuin. Wakker worden met geluiden van fluitende vogels, krakende takken, burlende edelherten, ruisende bomen, knisperend grind, demon strerende milieuactivisten en ron kende vliegtuigmotoren. Vroege Vogels is een radioprogramma met reportages en gesprekken over natuur en milieu, klassieke muziek en de verzen van Ivo de Wijs en een column van Midas Dekkers. Eindeloze programmaformule "De allereerste uitzending van Vroege Vogels was op 25 juni 1978. Ben je als mens op eenentwintig jarige leeftijd net meerderjarig, als radio- of televisieprogramma ben je na zo'n tijd al meer dan bejaard. Vroege Vogels is tegelijkertijd nog springlevend. Het is nog steeds het best beluisterde programma op Radio 1. Alleen de nieuwsbulletins scoren hoger in de luisterdicht- heidsmetingen. Hoe lang kan de programmaformule nog werken? "Eindeloos", volgens Carla van Lingen, eindredacteur van het pro gramma. "De natuur en het milieu zijn immers verweven met alles wat er in de samenleving gebeurt. Maar het betekent wel dat je vooruit moet kijken, je moet de ontwikkelingen in de maatschappij voor zijn en ze vertalen naar het programma". Vindt u het ook belangrijk dat programma's als Vroege Vogels worden gemaakt? Steun dan de Vara met uw lidmaat schap. Voor slechts F 15,- bent u niet alleen lid, maar ontvangt u tevens vier keer per jaar VARA media magazine en kunt u genieten van de aanbiedingen die De Vara Link u regelmatig doet, zoals rondleidingen bij het NOB, de kassa! juridisch Advieslijn voor aankopen en vele andere zaken. Bel voor informatie en mogelijkheden met 0900-0123. (22 cent per minuut) Uitzending: Zondagochtend van 8.08 tot 10.00 uur op Radio 1 Presentatie: Ivo de Wijs Margreet Reijntjes Samenstelling: Carla van Lingen joost Huijsing Columnist: Midas dekkers Verslaggever: Henny Radstaak Muziekkeuze: Noor Kamerbeek Internet: http://www.omroep.nl/vara/radio/vroeg/

Zeeuws Landschap | 1999 | | pagina 15