NIEUWS UIT HET BEZOEKERSCENTRUM SAEFTINGHE DOOR DINY DE PUTTER bezoekerscentrum Saeftinghe hangt tot 1 juli een expositie van Edward Neve. De expositie bestaat uit een groot aantal foto's van het Verdronken Land van Saeftinghe. De foto's geven op een heel bijzondere manier Saeftinghe weer, in alle seizoenen en op alle tijdstippen van de dag. Deze keer zijn de foto's te koop. Ze kosten ingelijst 195,00. Tijdens de expositie moeten de foto's blijven hangen, maar na 1 juli kunnen ze worden opgehaald door de nieuwe eigenaar. De verkoop loopt inmiddels goed, en ook hier geldt: wie het eerst komt, het eerst maalt. Het schilderij van de maand van Peter van Nes is deze keer een schilderij van het meest oostelijke deel van Saeftinghe: de Noord. Het is een afbeelding van de noordelijke stallen en van het oude herdersverblijf. Zoals we van Peter gewend zijn, is het weer een prachtig schilderij. Het is te koop voor 850,00. Het verjaardagspad gaat heel lekker. Het is leuk en spannend. Soms wel eens te spannend, zoals die ene keer bij springtij. De feestvierders waren bijna een uur te laat en kregen te maken met de vloed. Er was iemand heel stiekem van de groep afgedwaald en aan de verkeerde kant van de oude vaargeul terechtgekomen, zodat ze hulpeloos in het water stond. De politie erbij en de brandweer. Alles is gelukkig goed gekomen en het was een verjaardag om nooit te vergeten. Maar in normale situaties is het een leuke natuurverjaardag, waar iedereen heel tevreden vandaan komt. Om een misverstand uit de weg te ruimen. Het verjaardagspad kost 75,00 in plaats van 50,00, zoals eerder vermeld. Ook de speurtocht is leuk. Kinderen die te groot zijn voor het verjaardagspad, kunnen daar gebruik van maken. Er is geen begeleiding bij vanuit het bezoekerscentrum, dus de ouders moeten zelf begeleiden. Het is wel een natuurgebied en geen attractiepark. Daar moet uiteraard rekening mee gehouden worden, Het lijkt wel raar, maar schapen opjagen mag niet. De beesten kunnen er allerlei vervelende dingen aan overhouden, zeker als ze drachtig zijn. Wij vragen daarom voldoende begeleiding. Ook grotere groepen en scholen kunnen de speurtocht doen. En natuurlijk ook gewoon gezinnen, die het bezoekerscentrum bezoeken. Vanaf 1 juli is er een expositie van Richard Bleijenberg. Naar zijn werk als gids is hij ook beeldhouwer, ledereen is van harte welkom in het bezoekerscentrum Saeftinghe. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Op maandag zijn we gesloten. Buizerd in het vloedmerk.

Zeeuws Landschap | 1999 | | pagina 19