Ik besluit om een kijkje te gaan nemen bij restaurant de Heerenkeet. Het restaurant ligt pal aan de route en veel (doorweekte) wandelaars zullen hier een welverdiende rust pauze nemen. Binnen in het restaurant is het behoorlijk druk. Totaal doorweekte wandelaars (niet iedereen heeft een regenpak) genieten hier van de warme koffie en een uitsmijter. Op mijn vraag of men de tocht nog wel wil uitlopen reageert iedereen verontwaardigt, "natuurlijk lopen we de tocht uit, van een beetje regen en wind smelt je niet hoor!" Toch hoor ik ook mensen zeggen dat het wel jammer is dat je met deze weersomstandigheden minder goed op het natuurschoon let. In Zierikzee ligt de boot De Friesland al klaar in de haven om de wande laars die de korte route lopen terug te varen naar Waterland Neeltje Jans. De regen valt nog steeds met bakken uit de hemel, maar er gloort voor lopig figuurlijk licht aan de horizon. Een telefoontje naar de vuurtoren van Ouddorp leert mij dat er snel opklaringen onze kant op komen. Om half drie vertrekt de boot met ruim zeventig wandelaars vanuit de haven van Zierikzee. Ik rij snel richting Noord-Beveland en tot mijn vreugde is het inmiddels gestopt met regenen en breekt de zon langzaam door. Op de Zeelandbrug kom ik wandelaars tegen die vrolijk zwaaien en hun regenjasje om hun middel NV} fiiifWt hebben gebonden. De derde stem pelpost ligt net buiten Colijnsplaat bij het huis van Petra Sloof aan de Oosterschelde. Hier genieten we van de zon die inmiddels uitbundig schijnt. Het lijkt wel of de vogels dit mooie weer toezingen. Vol goede moed vervolgen de wan delaars de route. De noordkust van Noord-Beveland is één van de mooi ste stukjes van de route. De inlagen die hier liggen zijn van ongekende schoonheid en zelfs op toeristisch drukke dagen is het hier een oase van rust. Vanuit de coördinatiepost die geïnstalleerd is op Waterland Neeltje jans krijg ik te horen dat eerste wandelaars de finish hebben bereikt. Een ongekende prestatie. In minder dan acht uur 52 kilometer lopen in deze omstandigheden. Tegen het einde van de middag zijn bijna alle lopers binnen. Er bevinden zich nog een aantal (ongetrainde) wandelaars op het parcours. Samen met de mensen van de EHBO begeleiden wij deze wandelaars in de laatste kilo meters. Om acht uur 's avonds strompelt de laatste wandelaar ster over de finish. Op mijn vraag of zij volgend jaar weer meedoet antwoord ze enthousiast "ja natuurlijk, maar dan ben ik niet de laatste die binnen komt". "Helden van de Oosterschelde", de wandeling rondom de Oosterschelde zal volgend jaar gehou den worden op zaterdag 17 juli 2000.

Zeeuws Landschap | 1999 | | pagina 17