VAN DE REDACTIE IN DIT NUMMER 2 Dit is alweer het laatste nummer van 1999! Gestoken in een nieuw jasje. Dat nieuwe jasje heeft minder te maken met de overgang naar het nieuwe millennium dan met kritische opmerkingen van donateurs over de vormgeving van ons tijdschrift. We hebben met deze nieuwe vormgeving geprobeerd aan overzichtelijkheid en duidelijkheid te winnen, zonder het goede dat we al hadden te verliezen. De inhoudsopgave is wat nadrukkelijker neergezet, de agenda is als één geheel achterin het blad geplaatst en vaste rubrieken willen we steeds op eenzelfde herken bare manier gaan aankleden. Er zijn ook nieuwe rubrieken bijgekomen. De jeugd rubriek is wel de meest opvallende. Als we zien hoe veel kinderen steeds enthousiast deelnemen aan de speciale kinderexcursies, denken we dat een jeugd rubriek zeker een plaats in ons blad verdient. In dit nummer van Zeeuws Landschap hebben we onze nieuwe directeur, Marten Hemminga, in het zonnetje gezet. In de rubriek "Ik hou van mijn Zeeuwse Land schap" is te lezen wat hem boeit in het Zeeuwse land schap, terwijl hij in het met hem gehouden interview aangeeft waar voor hem de komende jaren uitdagingen liggen. Inhoudelijk is dit nummer van Zeeuws Landschap verder nogal landschappelijk gericht. Er zijn op dit moment in Zeeuws-Vlaanderen een aantal natuuront wikkelingsprojecten gaande waaraan we ruim aandacht willen geven. Bij alle aandacht voor het landschap vergeten we natuurlijk onze planten en vogels niet: in "Op zoek naar..." schrijft Chiel Jacobusse over lente boden. In donkere wintermaanden is er al vroeg in het jaar van alles te beleven. Tijdens de donateursexcursie in februari naar deze voorjaarsboden. Ik hou van mijn Zeeuwse landschap Marten Hemminga opent deze nieuwe rubriek door uit te leggen waarom de Deessche Watergang bij Kattendijke voor hem één van de kroonjuwelen van het Zeeuwse landschap is. Interview met Marten Hemminga 4 De nieuwe directeur van Het Zeeuwse Landschap in gesprek met Mieke van der Jagt. De organisatie van Stichting "Het Zeeuwse Land schap" moet moderner en de door de Stichting beheerde terreinen kunnen beter worden ontsloten. Drie havens en een polder 6 De Aardenburgse Havenpolder. Haven? Temidden van de polders rondom Aardenburg kan op het eerste gezicht hooguit een kwajongensvlotje hebben gevaren. Dhr. Willeboordse ontvouwt de geschie denis van een heuse haven. Alex Wieland gaat in op de huidige natuurontwikkeling in deze polder. Het landschap heeft een verhaal te vertellen Bouke Bouwman over de belangstelling van nuchtere Zeeuwen voor aardkundige waarden en de rol van de Provincie Zeeland in de bescherming van het Zeeuws aardkundig erfgoed. Een interview. Tenslotte nog even dit. In nummer 2 van deze jaargang stond een artikel over Vara's Vroege Vogels, dat door sommigen als beledigend voor kerkleden is ervaren. Uiteraard is dat niet de bedoeling en strookt dat ook in geen enkel opzicht met onze doelstelling om een doorsnede uit de hele Zeeuwse samenleving te ver tegenwoordigen als het om belangen van natuur en landschap gaat. Misschien kan het geen kwaad om nog eens te benadrukken dat artikelen qua inhoud steeds voor verantwoordelijkheid van de betreffende auteur zijn. Wij wensen u als redactie veel lees- en kijkplezier. Uit het beheer Landschap in 't kort Agenda Tuur Op onze jeugdpagina's vind je informatie over vogels in de winter, krijg je van Carolien een paar leuke speuropdrachten en maak je kennis met Koert. Snel kijken! 18 16 Op zoek naar... lenteboden 14 Chiel Jacobusse speurt in de winter naar kleurige lenteboden en vindt er genoeg voor een excursie. Strandduintjes op het Verklikkerstrand 12 Het Verklikkerstrand op Schouwen: reserveren voor de natuur? Jazeker, want strandduintjes zijn zeldzaam in Nederland. Een pleidooi van Frans Beekman. Omslagfoto: daslook, een lentebode.

Zeeuws Landschap | 1999 | | pagina 2