DeNieuwe Omroep 25 Pimpelmees met Litouwse ring gevangen in Saeftinghe Sinds enkele jaren voeren mede werkers van de vogelwerkgroep van De Steltkluut een onderzoek uit naar het belang van de rietvelden in het Verdronken Land van Saeftinghe. Bij het uitvoeren van dit onderzoek worden jaarlijks enkele honderden vogels geringd om te onderzoeken welke vogels van de rietvelden ge bruik maken en waar deze vogels vandaan komen en naar toe gaan. Tijdens dit onderzoek zijn al enkele zeer interessante zaken aan het licht gekomen. Zo is inmiddels vastgesteld dat veel rietvogels de rietvelden in Saeftinghe aandoen tijdens de trek tussen broedgebied en overwinter- gebied. Soms stuit je bij dergelijke onderzoeken op onverwachte zaken. Zo blijken pimpelmezen, die normaal meer in bossen verblijven, ook in rietvelden voor te komen. Erg bijzonder was de vangst van een pimpelmees met een ring uit Litouwen. De vogel was op 21 sep tember 1999 geringd in dit land en 38 dagen later en 1209 kilometer verder gevangen (en weer losgelaten) in Saeftinghe. De vogel, een man netje, woog 11,2 gram. Op 12 no vember was de vogel nog aanwezig, hij woog toen 11,5 gram, een nor maal gewicht voor een pimpelmees. Wie weet waar deze pimpelmees uit het ei gekropen is, want toen de vogel op 21 september geringd werd, was deze mogelijk al een eind onderweg vanuit het broedgebied naar het overwintergebied. Alex Wieland De Nieuwe Omroep De Nieuwe Omroep is van mening dat het op de televisie veel te veel gaat over niets. In een tijd van vervlakking en commercie wil de Nieuwe Omroep aandacht voor de kwaliteit van het leven, aandacht voor wezenlijke onderwerpen die ons allemaal aangaan. Economie versus ecologie, welvaart versus armoede en de virtuele wereld versus de actuele wereld. Er zijn in ons land veel organisaties die zich bezig houden met deze onderwerpen en daarbij gesteund worden door miljoenen leden. Een platform op radio, televisie en internet lijkt op zijn plaats. Indien er op 31 maart 2000 50.000 leden verworven zijn kan er op 1 september 2000 gestart worden met het uitzenden van twee uur televisie per week op net 2. Op dit moment wordt er gewerkt aan een programmatische invulling. Een groot aantal maatschappelijke organisaties wordt hierbij betrokken. Ook DE LANDSCHAPPEN praten hierover mee. De Nieuwe Omroep wordt gesteund door de Nationale Postcode Loterij. Via internet is De Nieuwe Omroep al bereikbaar. U kunt kennis nemen van de doelstellingen en uitgangspunten, meepraten en kunt u zich als lid opgeven: www.denieuweomroep.nl De pimpelmees uit Litouwen (Alex Wieland) Kerkuilen, vaste gasten in Heikant Sinds 1990 is er een koppel kerkuilen vast te gast in mijn schuur. Jaarlijks produceren zij twee a vier jongen die het Zeeuwse landschap kunnen verrijken. In 1999 hebben zij drie levensrijpe jongen de deur uitgestuurd. Hieronder een opname van een ouder met jong. Etienne Schuerbeke Kerkuil met jong (Etienne Schuerbeke) Te huur: unieke vakantiewoningen in Midden-Drenthe De Stichting 'Het Drentse Landschap' bezit de meest exclusieve vakantie huisjes van Drenthe. Het zijn oude monumentale huisjes, die herinneren aan het Drenthe van weleer. De vakantiewoningen ademen de sfeer uit van vervlogen tijden, het lijkt alsof de tijd er even heeft stilgestaan. Neem bijvoorbeeld het Schepershuisje op de Pieterberg bij Westerbork... Bijna honderd jaar het onderkomen van de scheper van Westerbork. De vakantiewoningen zijn gemoder niseerd en uitstekend geschikt voor een heerlijk rustige vakantie in de Drentse natuur. Zonder directe buren, maar met reeën, konijnen en fazanten in de tuin. Meer weten over deze bijzondere vakantiebestemming? Bel dan met: Mevr. A. Se mier Bosweg 19, 9414 BD Hooghalen Tel.: 0593-992294

Zeeuws Landschap | 2000 | | pagina 25