Aan de slag! Mevr. M.C. Abrahamse is vrijwillig educatief medewerkster illustraties'. Adri Karman Carmen en Ruben Uyterlinde Ik vind ze prachtig, Ruben en Carmen! Hartelijk bedankt. Jouw skelet zit binnenin je lichaam. Het geeft je lichaam vorm, en je spieren zitten er vast. Het lichaam van een insect werkt pre cies andersom. Het skelet zit aan de buiten kant. We noemen dat een uitwendig skelet. Als het eenmaal gevormd is, kan het niet meer groeien. 1. Hier staan zes kriebelige diertjes genoemd. Welke vier zijn insecten? Denk aan de 3+3-regel! lieveheersbeestje vlinder duizendpoot spin slak bij vlieg pissebed 2. Zoek een mooie boom in de tuin of straat. Om de insecten die in die boom wonen te kunnen bekijken, leg je een wit laken onder een lage tak. Sla met een stok tegen de basis van de tak. Hoeveel insecten vallen er op het laken? Bekijk eens hoe ze eruit zien. 3. Zoek in de tuin of op straat een insect. Kijk bijvoorbeeld eens onder of achter een steen, of in hout. Vang hem in een pot. Bekijk hem goed, het liefst met een vergrootglas. Teken hem daarna zo goed mogelijk na. 4. Zet een ondiep schaaltje honing of jam buiten. Ga een paar uren later eens kijken of insecten deze zoete lekkernij gevonden hebben! De volgende keer gaat het over schelpen. Daar hebben jullie er vast wel eens een paar van goed bekeken! Ik hoop dat jullie mij daar iets over willen tekenen of schrijven. Mijn adres is Postbus 25, 4450 AA Heinkenszand. Graag opsturen voor 9 oktober.

Zeeuws Landschap | 2000 | | pagina 15