>r T interne milieuzorg binnen het bedrijf. Met de sponsoring van onze Stichting toont het bedrijf ook aan de buiten wacht dat men oog heeft voor de belangen van natuur en milieu. De elektriciteit en de stoom die geproduceerd worden gaan naar Delta- Nutsbedrijven en Essent, maar zo'n twintig procent wordt geleverd aan buurman DOW-Benelux, eveneens sponsor van Het Zeeuwse Landschap. Het bedrijf is onderdeel van een wereldwijd opererend concern. De Blikken is een weidegebied waar in de afgelopen jaren de nodige vernattingsmaatregelen genomen zijn. Het gebied is in korte tijd uitgegroeid tot een van de belangrijkste weide- vogelgebieden in de regio. Het wordt algemeen beschouwd als een zeer geslaagd voorbeeld van natuuront wikkeling. M. Jacobusse Saeftinghe te maken. Wie toch een bezoek brengt, kan meteen ook (gratis) terecht in de fraaie nieuwe observatiehut op de gasdam in het Verdronken Land van Saeftinghe. Nu onze begunstigers de aquarellen van Karman kennen uit het jubileumboek Zeldzaam Zeeuws, verwachten we zeker extra toeloop voor de expositie. Daarom blijft de jubileumtentoon stelling tot augustus in zijn geheel te zien in het Bezoekerscentrum Saeftinghe. Vanaf 1 augustus zijn de schilderijen Opening van de en aquarellen die betrekking hebben jubileumtentoon op West-Zeeuws-Vlaanderen te zien in stelling 10 april bezoekerscentrum 't Zwin te Retran- 2001. chement. Terreinen, planten en dieren V.l.n.r.: Nico uit de regio Sint-Philipsland zullen ge- van Welzenes, ëxposeerd worden in het info-gebouw Adri Karman, bij de Eendenkooi Anna-)acobapolder. Kees Kostense. Het is momenteel nog niet bekend wanneer de expositie daar geopend wordt, maar dit zal aangekondigd worden via de regionale media. M. Jacobusse Havenpissebed. (Adri Karman, jubileumtentoon stelling) Voorzitter drs. C. Kostense geridderd De voorzitter van onze Stichting, drs. C. Kostense, is dit jaar tijdens de jaarlijkse lintjesregen benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Naast een carrière als arts, waarvan jarenlang als geneesheer-directeur van het streekziekenhuis Walcheren, was en is Kostense zeer actief in tal van maatschappelijke functies. Vooral natuur en landschap hebben zijn belangstelling. Dat blijkt onder meer uit (ex-)bestuurslidmaatschappen in de Zeeuwse Milieufederatie, het Duumpje en Het Zeeuwse Landschap. Verder is Kostense onder meer Kamerheer van Hare Majesteit de Koningin in de provincie Zeeland. Ook vanaf deze plaats willen we onze hartelijke gelukwensen uitspreken. Kees: we zijn trots op je! M. Jacobusse Eendenkooi Anna jacoba- polder. (Nico van Welzenes, jubileumtentoon stelling) Jubileumtentoonstelling blijft langer in Saeftinghe De expositie met aquarellen van Adri Karman en Nico van Welzenes blijft langer te zien in het Bezoekerscentrum Saeftinghe. Dankzij de bijna veertig panelen met afbeeldingen van reser vaten en van de planten en dieren die erin leven, ziet het bezoekers centrum er bijzonder fleurig uit. Bezoekers reageren zonder uitzon dering erg enthousiast op de werken van Van Welzenes en Karman, maar veel mensen hebben pas in de zomervakantie tijd om de tocht naar

Zeeuws Landschap | 2001 | | pagina 21