m f waterjuffer op waterplant Mevr. M.C. Abrahamse is vrijwillig educatief medewerkster illustraties: Adri Karman 1. Noem eens een paar dieren die jullie thuis, of in de straat, hebben. Hebben ze een staart? Wat is de func tie van die staart? 2. Je ziet vier plaatjes van een hondenstaart. Wat wil de hond daarmee zeggen? Kies uit: a. "Ik ben boos: wil je boksen??" b. "ik ben de baas", c. "wil je met me spe len?" d. "help, ik ben bang, of een beetje verdrietig!" 4. 3. Je hebt gelezen dat een eekhoorn zijn staart in de winter gebruikt tegen de kou, door hem als een deken tje om zich heen te slaan. Maar waar gebruikt hij zijn staart nog meer voor? Kijk maar eens naar de tekening! 5. 'Ezeltje-prik' is al een oud spel. Je kunt het makkelijk zelf maken. Teken op een groot vel papier een ezel, zonder staart. Hang dit aan de wand. Knip van papier een aantal ezelstaarten, en doe er een punaise in. Iedereen die met dit spel meedoet, moet, geblinddoekt, naar de ezel lopen en proberen de staart op de goede plaats te prikken. Wie er het dichtst bij zit, heeft gewonnen! Zie jij vaak een aap? Of zijn staart? Vast niet! Maar, wat je wel vaak ziet, is een ape- staartje?! Je ziet: ten altijd vol apestaartje lijk figuurtje, het maar eens zonder dat je beeld kijkt! Hoe komt het dat ik pre cies op dit dunne randje van de envelop kan blijven zitten? Juist, dank zij m'n staartI Ik kan zelfs over het randje lopen, kijk maar! Ik moet wel, want m'n post- tas hangt aan de andere kant. En ik ben juist zo benieuwd, wat jullie mij toegestuurd heb ben. Ik hoop dat jullie weer tekeningen of verhaaltjes sturen!

Zeeuws Landschap | 2001 | | pagina 17