IN HET LANDSCHAP DOOR CHIEL JACOBUSSE laatste volle week van september is het ieder jaar Week van het Landschap. Een week waarin de Provinciale Landschapsstichtingen proberen de aandacht van het publiek op hun werk te vestigen. Onder een lan delijk thema worden activiteiten georganiseerd, waarbij in iedere provincie één gebied centraal staat. Het thema luidt dit jaar "Thuis in het Landschap" en onder dat thema worden niet minder dan zestien speciale excursies en andere activiteiten georganiseerd. Maar niet steeds in hetzelfde gebied: ter gelegenheid van het 65-jarig jubileum komen tal van gebieden voor het voetlicht, elk met hun eigen speciale bewoners, ledereen kan gratis aan de excur sies in der Week van het Landschap deelnemen, maar als donateur bent u natuurlijk dubbel welkom. Hieronder vol gen de data, met enkele bijzonderheden. hun jongen grootbrengen. Om ze in dit jaargetijde te zien te krijgen, heeft men een flinke dosis geluk nodig, maar hun sporen zijn onmiskenbaar aanwezig. En wie er ook thuis zijn in het bos: uilen, roofvogels, reigers, mezen en vinken. Welkom op de excursies op zaterdag 22 september om 10.00 uur woensdag 26 september om 14.00 uur Vertrek vanaf het koetshuis van Ter Hooge Inlagen Noord-Beveland Woongebied van allerlei eenden De waterrijke inlagen zijn altijd goed voor tal van watervogels. Naast aller lei andere soorten zijn er tal van ver schillende eenden te bewonderen. Verdronken Zwarte Polder Waar woont de vos? Zelfs helemaal aan de westkant van onze provincie is de vos al doorge drongen. Dit jaar bracht een moervos haar jongen groot ergens aan de voet van het duin. Kunnen we haar burcht opsporen? Natuurlijk letten we tijdens de excursie ook op de vele bessen- etende vogels die zich tegoed doen aan meidoorns, vtierbessen, duin doorns en egelantieren. Excursie: dinsdag 25 september om 14.00 uur Start: vanaf frituur't Gemaal en dergelijke. Dagelijks passeren allerlei steltlopers, zoals de krombek- strandloper, de drieteenstrandloper en de rosse grutto. Maar ook andere passanten zoals de lepelaar en de kleine zilverreiger vinden een tijdelijk thuis in dit verrassende kustland schap. Excursies: zaterdag 22 september om 10.00 uur vrijdag 28 september om 14.00 uur Start vanaf bezoekerscentrum 't Zwin te Retranchement Ter Hooge Sporen van de ree Altijd weer een wonderlijke gedachte dat onder de rook van Middelburg reeën in het bos wonen en er zelfs Tijdelijk thuis voor steltlopers Het Zwin is een roemrucht watervogel gebied. Tijdens de najaarstrek slapen er groepen regenwulpen, kemphanen Het Zwin

Zeeuws Landschap | 2001 | | pagina 4