keerde. Dat en nog veel meer tijdens de excursies op donderdag 27 sep tember om 14.00 uur vrijdag 28 september om 14.00 uur Vertrek vanaf het Schuurtje aan de Reeweg. Vijf verschillende soorten is wel het minimum maar tien soorten is ook geen uitzondering. Ze zijn thuis in het plas-draslandschap, waar ze broeden, ruien of overwinteren. Excursie: donderdag 27 september om 14.00 uur Vertrek: vanaf het haventje bij de Oesterput In het uitgestrekte schor van Saeftinghe leven twee gespecialiseer de bijtjes, die zich juist in september veel laten zien. De schorzijdebij voelt zich als geen ander thuis in Saeftinghe. Op het Gasplateau liggen vele duizenden nesten bij elkaar. De schorviltbij is een uiterst zeldzame parasiet die hier rondvliegt. Excursies: woensdag 26 september Saeftinghe Bolwerk voor twee bijzondere bijen: de schorzijdebij en schorviltbij Yerseke Moer Konijn en haas vertellen iets over de wordingsgeschiedenis De Yerseke Moer geldt onder kenners als het openluchtmuseum van het Zeeuwse landschap. Als ergens fraai de wordingsgeschiedenis van Zeeland bestudeerd kan worden dan is het wel hier. En het aardige is dat de planten en dieren zich voegen naar de histori sche opbouw van het landschap. Een konijnenhol is alleen te vinden op een oude oeverwal van een getijdekreek; voor een hazenleger geldt het omge- Eendenkooi Sint Philipsland Het oude kooikershuis als infogebouw Weinigen zijn zo thuis in de natuur als de kooiker in zijn eendenkooi. Maar hoe was de kooiker zelf behuisd? Een fraai keukentje uit grootmoeders tijd is zoveel mogelijk intact gelaten, en tijdens de Week van het Landschap ingericht met speciale attributen. De rest van het huis is omgetoverd tot infocentrum ten behoeve van scholie ren uit de regio. Voor de gelegenheid is er een fraaie expositie over de natuurgebieden op Sint Philipsland. Een bezoekje wordt afgesloten met een boeiende wandeling door het gebied en de aangrenzende Rumoirtschorren. Open: zaterdag 22 september 10.00-15.00 uur woensdag 26 september 14.00-16.00 uur zaterdag 29 september 10.00-15.00 uur Adres: Noordweg 49, Anna jacobapolder om 10.00 uur zaterdag 29 september om 10.00 uur Start: bij de slagboom in het Sieperdaschor Bezoekerscentrum Saeftinghe In de Week van het Landschap is het bezoekerscentrum Saeftinghe op bei de zondagen (23 en 30 september) gratis toegankelijk van 10.00 tot 16.00 uur. Een van de laatste gelegenheden om de schitterende jubileumtentoon- stellling van Het Zeeuwse Landschap te bekijken. Adri Karman en Nico van Welzenes hebben de reservaten met hun bewoners fraai afgebeeld in een grote serie aquarellen en schilderijen. Dé gelegenheid om thuis te raken in het Zeeuwse landschap. Dhr. M. Jacobusse is Hoofd Externe Betrekkingen bij Het Zeeuwse Landschap. ;Araii Jacobapoldei

Zeeuws Landschap | 2001 | | pagina 5