~SS; Ten geleide Grondverwervingen en -ruilingen jaarverslag 2000 In dit jaarverslag worden de belangrijkste activiteiten van de Stichting "Het Zeeuwse Landschap" en de ontwikkelingen op de diverse terreinen in het jaar 2000 samengevat. Het is de eerste maal dat het jaarverslag in deze vorm aan alle donateurs en relaties wordt toegezonden. Wij hopen dat dit verslag onze donateurs en relaties nog een extra mogelijk heid biedt om inzicht te krijgen in het reilen en zeilen van de Stichting. Dat willen wij graag: het is mede door de actieve steun en de betrokkenheid van onze donateurs en relaties, ook dit jaar weer, dat Stichting Het Zeeuwse Landschap een belangrijke bijdrage kan blijven leveren aan het veiligstellen van natuur en waardevol landschap in Zeeland. De oppervlakte van door de Stichting beheerde terreinen nam door aankoop en door ruiling toe met 49 ha. Aan het einde van het verslagjaar besloeg de totale oppervlakte 7.346 ha. Gebiedsuitbreiding door aankoop vond plaats in Midden-Zeeland in de Yerseke Moer en bij de Oude Veerse Weg, en in West Zeeuws-Vlaanderen in de Sophiapolder, de Herdijkte Zwarte Polder, de Willem Leopoldpolder, de Zwinpolder en bij de Wallen van Sluis. Er vond ook een uitruil van enkele gebieden met Staatsbosbeheer plaats. Hierdoor neemt de beheersefficiëntie toe; meer dere kleinere, verspreid door de provincie liggende beheersobjecten zijn nu zoveel mogelijk per beheerder samengevoegd tot grotere beheerseenheden. De Stichting ruilde onder andere enkele dijken in Midden-Zeeland en haar bezittingen in de Clingepolder. Daarvoor in de plaats kreeg de Stichting een gedeelte van de Kouden- en Kaarspolder nabij de Yerseke Moer, en in West Zeeuws-Vlaanderen de Noiietjesdijk, en gedeelten van de Zwartegatsche kreek en Oudeiandse Polder.

Zeeuws Landschap | 2001 | | pagina 27