In de Kievittepolder spelen dezelfde problemen met de Muskusratten. Nadat deze opgeruimd waren/verbeterde de water kwaliteit van de poelen. De Boomkikkers houden in dit kleine reservaat nog redelijk stand. Speciaal voor de amfibieën zijn in de herfst grote natte biotopen in de duinen aangelegd. Ook zijn er voorbereidingen gestart om deze twee kleine reservaatjes integraal te beheren door middel van de aanleg van vee-oversteekplaatsen. Aan de Boulevard de Wielingen heeft de Stichting twee kleine perceeltjes duinbos en in elk perceeltje is, na óverleg met de dorpsraad en de gemeente, een amfibieënpoel gegraven. In de Inlagen van Hoofdplaat zijn inrichtingswerkzaamheden voorzien; hier gaat op termijn een zoet pias-dras natuur gebied ontstaan. Bij hoogwater zulten hier steltlopers uit de Westersch^lde verblijven. De hierop vooruitlopende en in eigen beheer uitgevoerde vernattingswerken bij de Vossekaai hebben «en goed effect gehad zoals blijkt uit de aanwezig heid van watervogels en amfibieën. De zeldzame Kleinbloemige salie Is hier na jaren van afwezigheid herontdekt. De inrichting van hét kléine zuidelijke deel van de Piaskreek is in het voorjaar afgerond en in juli is met de beweiding van jongvee gestart. Er hebben Kluten en Kleine plevieren genesteld en bij hoogwater verblijven in dit gebied honderden steltlopers, meeuwen, eenden en soms ook sterns, Kleine zilverreigers en Lepelaars. Tegen de monding van de historische Zwingeul ligt de Willem Leopoldpolder. Vooruitlopend op de definitieve inrichting tot een moerasachtig natuurgebied, zijn de kleine bouwland- en weidepercelen voor kortlopende pachten aan boeren in gebruik gegeven. De buitendienst heeft veel opruim- en herstelwerk aan de afrasteringen verricht. De Wallen van Retranchement en de Kaai vormen een zeer bewerkelijk reservaatsgebied. Enerzijds is dit gebied een wan delparkje voor de dorpsbewoners en toeristen, anderzijds is het ook een natuurwetenschappelijk pareltje. ontwikkelt zich tot een stelsel van diepe slenken ën dit heeft plaatselijk erosie van de onverharde Gasdam tot gevolg. Hier zullen op korte termijn maatregelen tegen genomen worden. i V •ay££" SJ f '_'i Binnendijks en grenzend aan de zeewering bevinden zich van west naar oost een reeks van kleinere reservaatsgebieden, waarvan een aantal hier dé revue passeren. De Inlaag Oudelandse Polder is zo'n betrekkelijk klein. (7.5 ha), maar waarde vol gebied. Het poidertje heeft zilte kenmerken met planten als Lamsoor, Zeeaster, Zeekraal en Schorrekruid, maar heeft ook een höoilandflora met o.a. Ratelaar en Rietorchis. Er zijn plannen ontwikkeld om de verlande brakke biotopen-te her stellen. Van de herpetofauna springt de aanwezigheid van de Boomkikker en de Kamsalamander in het oog. De vorig jaar aangelegde biotopen werden door deze soorten nog niet ontdekt. In het vroege voorjaar is de bestrijding van Muskusratten ter hand genomen, dit om de voortplantingspoelen van de amfibieën optimaal geschikt te maken.

Zeeuws Landschap | 2001 | | pagina 31