Organisatie Bestuur jaarverslag 2000 De Stichting Het Zeeuwse Landschap is een particuliere organisatie die wordt bestuurd door niet-betaalde bestuur ders. De Stichtingsraad is het hoogste bestuursorgaan; uit haar midden zijn een aantal leden aangewezen die het bestuur van de Stichting vormen. Het Bestuur is verantwoordelijk voor de beleidsmatige aansturing van de werkor ganisatie van de Stichting. Voor de uitvoering van het beleid en het beheer van de terreinen waarvoor de Stichting verantwoordelijk is, heeft de Stichting een werkorganisatie met aan het hoofd een directeur. Het bestuur van de Stichting wordt geadviseerd over natuurwetenschappelijke aangelegenheden door de Natuurwetenschappelijke Adviescommissie (NWA), die bestaat uit externe specialisten met uiteenlopende expertise. Nauw verbonden met de Stichting zijn ook de vrijwilligers die een essentieel onderdeel van de totale organisatie vormen. Het Zeeuwse Landschap is aangesloten bij DE LANDSCHAPPEN, het overkoepelend samenwerkingsverband van de 12 provinciale Landschappen in Nederland. Het bestuur kwam, met de directeur, in het verslagjaar 11 maal voor vergadering bijeen. In deze vergaderingen kwamen vele beleidsmatig belangrijke onderwerpen eenmalig of vaker ter sprake. Een belangrijk punt was de afsluiting van de organisatorische herstructurering van het Landschap, waarvoor de voorbereidingen eind 1999 waren begonnen, en de consequenties hiervan voor het personeel in dienst van het Landschap. Een ander belang rijk punt was de vaststelling van de Beleidsnota 2001-2004. In deze Beleidsnota zijn de doelstellingen voor de a - n komende 4 jaar geformuleerd; de nota vormt dus de leidraad voor de activiteiten van de Stichting op de middel- m lange termijn, :f;i ,;-ï "F. Ss SPsl",,

Zeeuws Landschap | 2001 | | pagina 37