Kuifaalscholver. (M. Zekhuis) deze haven veel steltlopers te vinden: onder andere wulpen, bonte strandlopers, kanoeten, groenpootrui- ters, drieteenstrandlopers en tureluurs. Ook verblij ven hier vaak eenden zoals middelste zaagbekken, brilduikers, eiders, smienten en krakeenden. Duikers zijn waargenomen en ook verblijven regelmatig kuif- duikers, geoorde futen en roodhalsfuten in deze haven. Ten zuiden van deze twee havens ligt de Roompothaven. Deze haven vormt de verbinding tussen de Oosterschelde en de Noordzee voor het scheepsverkeer. In deze havens en de strekdammen bij deze haven zijn ook leuke vogels waar te nemen. Op de strekdammen zijn zo nu en dan sneeuwgor- zen waar te nemen en in de haven zelf zijn waarne mingen van kleine alk, zeekoet, alk, ijsduiker en parelduiker gedaan. Vooral na een storm loont het zeker de moeite de havens af te zoeken. 5. Noordland: Bij de Roompotbuitenhaven is een kale vlakte te vinden met een paar lage struiken. Het goed afzoeken van deze vlakte kan leuke soor ten opleveren, in het voorjaar zijn hier altijd rouw- kwikstaarten, tapuiten, papen en zo nu en dan roodborsttapuiten te vinden. Ook zijn hier met wat geduld in het voorjaar strandplevieren te zien. In het najaar verblijven hier soms grote groepen gele kwikstaarten met hiertussen Engelse en Noordse kwikstaarten en soms veel tapuiten. In de winter foerageren hier zo nu en dan overwinterende zwarte roodstaarten en bestaat de kans een jagend smelleken waar te nemen. Bij harde wind verblijven op deze vlakte veel meeuwen en scholeksters. LCOMO^RT'MENT ït\ O Dumen Vogeleiland 0 Dijken O Duinmee? O Slufter O Noordzee Oosterschelde O Inlaag 1. Vogelkijkhut 2. Wandeling naar de hut 3. Bakken met mosselhangcultures 4. Havens 5. Noordland 6. Roompothaven buiten met strekdammen 7. Bosjes Noordzeekant 8. De kering

Zeeuws Landschap | 2002 | | pagina 16