Hieronder een overzicht van de best gedocumenteerde waarnemingen zeldzaamheden Gestreepte strandloper Stellers eidereend Woestijntapuit Graszanger Waterrietzanger Groenlandse kolgans Koereiger Dwergarend Poelsnip Roodsterblauwborst 31 juli 1990 juni 1996 november 1997 bijna jaarlijkse broedvogel, 40 vastgestelde territoria in 2001 bijna jaarlijks winter 2000 september 2001 juli 2002 2 in september 2002 september 2002 Semi-zeldzaamheden Grauwe franjepoot jaarlijks Zwarte ooievaar jaarlijks Poelruiter jaarlijks Dwerggans enkele waarnemingen Roodhalsgans enkele waarnemingen Sneeuwgans jaarlijks Rode Wouw jaarlijks Zeearend bijna jaarlijks Visarend jaarlijks Steltkluut bijna jaarlijks Buidelmees jaarlijks Grote zilverreiger jaarlijks Kraanvogel bijna jaarlijks Velduil jaarlijks Vogelkijkgebied Saeftinghe. (Het Zeeuwse Landschap) Tellingen Maandelijks worden er door de vogelwerkgroep van De Steltkluut tellingen uitgevoerd in het gebied. De resulta ten hiervan zijn te vinden op: www.saeftinqhe.webhop.ora. Waarnemingen van zeldzaamheden in Saeftinghe en Oost-Zeeuws-Vlaanderen worden bijgehouden op www.steltkluut.nl. Zowel in het café in Emmadorp als in het bezoekerscentrum te Emmadorp ligt een logboek voor waarnemingen. In het kader van de rubriek Vogelkijkgebieden wordt er een speciale vogelkijkexcursie georganiseerd waarbij een deel van de genoemde observatiepunten wordt bezocht. Deze excursie wordt gehouden op 4 januari 2002, start 14.00 uur bij het gemaal van Paal. Met dank aan Henk Castelijns en Jean Maebe. Dhr. W. van Kerkhoven is lid van de vogelwerkgroep van de Steltkluut en Wetlandwacht voor het Verdronken Land van Saeftinghe. Dhr. A.P. Wieland is lid van de vogelwerkgroep van de Steltkluut en project medewerker bij Stichting Het Zeeuwse Landschap. Woestijntapuit. (Kris de Rouck)

Zeeuws Landschap | 2002 | | pagina 17