Kaart van het inrichtingsplan Ter Hooge. (Nanda van den Berg) naam Tuin van Zeeland verwijst naar het historische kleinschalige heggenlandschap van Walcheren van voor de Tweede Wereldoorlog. Zo'n dertig hectare bouwland aansluitend bij het land- goedbos wordt omgevormd tot een grasland met heg gen, knotbomen, drinkputten en een boselement. De graslanden zullen ecologisch beheerd gaan worden door het melkveebedrijf en in de weilanden komt een padennet dat aansluit op de huidige wandelpaden in het bos van Ter Hooge. Voor de inrichting van 4.7 hecta re van het Tuingebied is nu een inrichtingsbudget beschikbaar, door middel van de ruilverkaveling Walcheren. Dit deelgebied, waarvan het boselement van zo'n 2.5 hectare deel uitmaakt, wordt vanaf maart ingericht. Voor de inrichting van de rest van het plange bied hebben de drie initiatiefnemers vorig jaar zomer een subsidieverzoek bij de Provincie ingediend, in het kader van het Vitaal Plattelandsbeleid. Deze aanvraag is nog in behandeling. In het in te richten deelgebied van 4.7 hectare komt het begin van het nieuwe wandelpadennet te liggen. Dit netwerk sluit aan op de Breeweg en hier wordt dan ook, tegenover de kaasboerderij van de familie Dreessen, de nieuwe publieksingang voor bezoekers aan het landgoed Ter Hooge gesitueerd. De aanleg van een ELFDE AMATEURSTUINMARKT TE KOEWACHT Zaterdag 3 mei wordt voor de elfde keer in 'De Vlasschaard' te Koewacht de amateurstuinmarkt gehouden tussen 10.00 en 13.00 uur.Ook dit jaar wordt er in de ongeveer veertig stands heel wat aangeboden, zoals: - aparte eenjarige planten - bekende en minder bekende vaste planten - zaad van allerlei planten - vijverplanten - fuchsia's, buxus en kruiden parkeerplaatsje en een infopunt aan de Breeweg maakt deel uit van het grote inrichtingsplan. Zolang dat nog niet gerealiseerd is kan bij de boerderij van Dreessen geparkeerd worden. Als het goed gaat, zal er dus binnenkort een fraai heg genlandschap aan de rand van Middelburg ontstaan. Een cultuurlandschap met hoge natuurwaarden dat gebruikt wordt voor ecologische landbouw, als wandel gebied en voor excursies. Het excursieprogramma heeft niet alleen betrekking op natuur en landschap: men kan (nu al) in het ontvangstlokaal op de boerderij van Dreessen kiezen voor voorlichting over de verschillende aspecten van een modern veeteeltbedrijf. Kortom, een toonbeeld van verbrede landbouw, waarop het nationa le en Europese landbouwbeleid aanstuurt. Gert-Jan Buth Rectificatie Het nummer van De Wete waarin in een andere vorm ook het artikel van Aad de Klerk over verdwenen weggetjes op Walcheren staat, is: De Wete, 31e jaargang, nr. 3 (juli 2002), p. 15 - 18. redactie - tuinartikelen van smeedijzer - verse wafels van Zwemclub Koewacht - demonstraties bloemschikken door Groei en Bloei Ook Stichting Het Zeeuwse Landschap is aanwezig met een infostand. De toegangsprijs bedraagt 1 euro p.p., ten behoe ve van de Stichting Het Zeeuwse Landschap Welkom! Verdere informatie: tel. 0114-361897 of email: gillkamps@zeelandnet.nl

Zeeuws Landschap | 2003 | | pagina 21