Juwelen in het landschap 8 Door Carolien van de Kreeke-Abrahamse L^it jaar wordt voor de 23e keer de Week van het Landschap georganiseerd. In de week van 20 tot 27 september verzorgen de twaalf provinciale Landschappen tal van activiteiten om alle belangstellenden kennis te laten maken met de terreinen en het werk van de organisaties. Het thema is dit jaar 'juwelen in het landschap'. De terreinen die in beheer zijn bij Stichting Het Zeeuwse Landschap zijn stuk voor stuk juwelen in de provincie. Deze terreinen zetten we daarom centraal tijdens de Week van het Landschap. Er is vast bij u in de buurt ook wel zo'n juweel te vinden. Van harte welkom! In het duinland schap van Neeltje Jans verzorgt man dolinegezelschap 'Estampida' een optreden. (Chiel Jacobusse) Excursies overal in Zeeland In Zeeland krijgt iedereen de gelegenheid om een ter rein van Het Zeeuwse Landschap te bezoeken. Op zater dag 27 september worden in maar liefst dertien natuur gebieden verspreid door de hele provincie, natuurexcur- sies georganiseerd. De wandelingen door de gebieden worden begeleid door ervaren natuurgidsen die van alles weten te vertellen over het ontstaan van het gebied, de in het gebied voorkomende planten en die ren en het beheerswerk van de Stichting. Deze dertien gebieden maken deel uit van de bijna 8000 hectares die Het Zeeuwse Landschap in beheer heeft. Bent u op zaterdag 27 september verhinderd? Wellicht kunt u in de Week van het Landschap toch bij u in de buurt een excursie meelopen. Want van maandag 22 sep tember tot en met vrijdag 26 september start er iedere dag om 14.00 uur een excursie in een van onze terreinen. Iedere dag komt een ander Zeeuws eiland aan bod; van Sint-Philipsland tot West-Zeeuws-Vlaanderen. Het activiteitenoverzicht op de volgende bladzijde toont alle mogelijkheden. Concerten in het landschap Op zaterdag 20 september worden natuurexcursies gecombineerd met een optreden van een muziekgezel schap. In Retranchement voert de excursie u over het wallencomplex, een voormalig verdedigingswerk uit de oorlog tegen de Spanjaarden. Roffels klinken vanuit de verte, pauken laten hun geluid tot in de verre omtrek horen, trommels voeren de spanning op. De slagwerk groep, die optreedt in de muziektent op de markt, ver sterkt het verhaal van vervlogen tijden dat u op de wal len te horen krijgt. U kunt er voor kiezen om eerst, om 13.00 uur, de excursie te lopen en na afloop op het gras veld of op een terrasje rondom de muziektent naar de slagwerkgroep te luisteren. Of u kunt eerst genieten van de klanken en deze in uw hoofd laten doorklinken tijdens de excursie die start om 15.00 uur. De muzikan ten treden van 14.30 uur tot 15.00 uur op. Noordelijker in de provincie, op Neeltje Jans, vindt gelijktijdig een concert plaats van het mandolinegezel schap 'Estampida'. In het duinlandschap, in het infoduin aan het begin van de wandelroute, verzorgen zij een optreden. Fijne, lichte muziek, passend bij het open, door het zand lichtgeel gekleurde duingebied. Ook hier kunt u ervoor kiezen om eerst te wandelen en na afloop uit te rusten onder het genot van de muziek, of om u eerst in vervoering te laten brengen door de muziek en daarna te wandelen. Een volledig overzicht van alle activiteiten per provincie kunt u vinden op www.landschappen.nl of via telefoon nummer 030-6017205. Voor de activiteiten in Zeeland kunt u voor meer informatie de website www.het- zeeuwselandschap.nl raadplegen of bellen naar ons kantoor: 0113-569110. Mw. C. van de Kreeke - Abrahamse is medewerkster externe betrekkingen van Het Zeeuwse Landschap.

Zeeuws Landschap | 2003 | | pagina 8