ispX4J LAAl)SCHAft Landschap in 't kort schaft door Het Zeeuwse Landschap. Het veldwerk wordt op school voorbereid. Tijdens het veld werk krijgen de leerlingen door een excursie (met opdrachten) onder leiding van een gids van de Stichting informatie over het ontstaan van de Moer, het moerneren en de voorkomende planten en dieren in de Moer. Daarna gaan de leerlingen zelf aan de slag. Bijvoorbeeld met het meten van het hoogteverschil op een traject van kreekrug tot poelgrond. Of het karteren van de vegetatie waaruit conclusies getrokken kunnen worden met betrekking tot de samenstelling van de ondergrond. Deze wordt ook bekeken door boringen met een guts. In de zwarte, stin kende veenlaag vinden de leerlingen soms nog planten resten. Voor leerlingen een actieve manier om het ont staan, een stukje geschiedenis en natuur van Zeeland te leren kennen! De ervaringen waren zowel voor de leerlingen, hun docen ten als ook voor de medewerkers van de Stichting heel positief! Op excursie met Carolien. (Cees van der Vliet) Onderzoek naar relaties tussen abiotische factoren en de plantengroei langs een 15 meter lange lijn van kreekrug naar poelgrond. (Cees van der Vliet) Scholenwerk in de Yerseke Moer van start In september en oktober hebben leerlingen van het Buys Ballot College en het Calvijn College, beide uit Goes, veld werk uitgevoerd in de Yerseke Moer. Op verzoek van een aantal scholen voor voortgezet onder wijs heeft het IVN Consulentschap het initiatief genomen voor dit veldwerk en contact gezocht met Het Zeeuwse Landschap. Na een aantal voorbereidingsbijeenkomsten met het IVN, Zeeuws Landschap en docenten aardrijkskun de en biologie van vier Goese scholen, zijn veldwerkop drachten gemaakt. De benodigde materialen zijn aange- Carolien van de Kreeke-Abrahamse Voorlichting en educatie Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Met deze wijsheid in het achterhoofd doet Het Zeeuwse Landschap er veel aan om de jeugd in aanraking te brengen met natuur en landschap. Via excursies en scholenwerk in verschillende plaatsen in de provincie laten we kinderen en jongeren kennismaken met het Zeeuwse landschap en met de dieren en planten die daarin thuishoren. De Nationale Postcodeloterij ondersteunt het project met de aanschaf van alle benodigde materialen. NATIONALE LOTERIJ! www.postcodeloterij.nl Televisieserie 'Vogels in hun landschap' Vanaf 11 januari 2004 zendt Teleac gedurende twaalf weken de nieuwe televisieserie 'Vogels in hun landschap' uit. Iedere week wordt er om 17.25 uur op Nederland 1 een provinciaal Landschap belicht. De programma's zijn gemaakt in samenwerking met Vogelbescherming Nederland, Cinatuur en de provinciale Landschappen. De presentatie is in handen van Nico de Haan. Hoe komt het dat in het ene landschap een vogelsoort bijna is verdwenen, terwijl die in het andere juist weer terugkeert? Hoe belangrijk zijn in dat kader de activiteiten die de provinciale Landschappen ontplooien De televisie serie 'Vogels in hun landschap' gaat over deze wisselwer king tussen het landschap en de biotoop van vogels.

Zeeuws Landschap | 2003 | | pagina 20