COLOFON 1. Herstel eendenkooi Anna Jacobapolder De vanginstallatie die tot het cultuurhistorisch erfgoed van de eendenkooi behoort, vergt inten sief onderhoud. Maar het is niet alleen van belang uit historisch oogpunt om de kooi vang- klaar te houden. De eis dat een kooi vangklaar blijft is een wettelijke verplichting om het afpa- lingsrecht in stand te houden. Zo blijft het gebied een waar eldorado voor watervogels. De Nationale Postcodeloterij betaalt de herstelactie. 2. Kanalen Oranjezon In het kristalheldere water van de kanalen in het duingebied Oranjezon leven tal van bijzondere planten en dieren. Het bronmos, de zoetwater- kreeft, meer dan tien verschillende libellen... Maar er is iets aan de hand. Plaatselijk wordt het water troebel en verliest het zijn kwaliteiten. De Nationale Postcodeloterij financiert een onder zoek om te kijken wat er aan de hand is en wat we er aan kunnen doen. 3. Herstel vliedbergencomplexen Zuid-Beveland telt verschillende fraaie historische vliedbergencomplexen. Bijvoorbeeld de Berg van Troje, tegen de bebouwde kom van Borssele aan en de twee vliedbergen bij Baarsdorp. Instandhouding en herstel van de historische con touren is een kostbare operatie die we alleen dankzij steun van de Nationale Postcodeloterij konden uitvoeren. 4. Project Boomkikker De zeldzame boomkikker heeft een van zijn laat ste bolwerken in de regio West-Zeeuws- Vlaanderen. Er leven belangrijke deelpopulaties in de Kievittepolder en op de Wallen van Retranchement en van Aardenburg. Met financië le steun van de Nationale Postcodeloterij worden nieuwe putten gegraven, waarin de kikkers zich voortplanten. Ook vormen de nieuwe putten een schakel tussen de deelgebieden. 5. Project Westerschelde De Westerschelde is als vaarweg van grote econo mische betekenis. Maar het is ook het grootste en belangrijkste estuarium van Nederland en een heel waardevol natuurgebied. Samen met Vogelbescherming Nederland en de Zeeuwse Milieufederatie werkt Het Zeeuwse Landschap aan een visie voor herstel en verbetering van natuurwaarden in en langs het Westerscheldegebied. De Nationale Postcode loterij draagt financieel bij aan het opstellen van deze visie. REDACTIEADRES Stichting "Het Zeeuwse Landschap" Landgoed Landlust Postbus 25, 4450 AA Heinkenszand Telefoon 0113 - 569110 Telefax 0113 - 569111 E-mail: info@hetzeeuwselandschap.nl Internet: www.hetzeeuwselandschap.nl Postrekening 245740, Bank: ABN-AMRO Middelburg Rek. nr. 51.03.36.167, Belgische Kredietbank te Geel: 414-4107601-75 REDACTIE J. van den Boom - G.J.C. Buth - M.A. Hemminga - M. Jacobusse - J. Karkdijk - A. van der Wees EINDREDACTIE J. Karkdijk, Vroonlandseweg 74, 4421 GL Kapelle E-mail: jkarkdijk@zeelandnet.nl KOPIJ Bijdragen voor dit blad in de vorm van artikelen, ingezonden stukken, foto's enz. kunnen worden gezonden aan de redactie. Inleveren voor het einde van elk kwartaal. Plaatsing van artikelen betekent niet dat deze het inzicht van de redactie weergeven. VORMGEVING EN PRODUCTIE Pieters grafisch bedrijf, Groede Projecten van Het Zeeuwse Landschap worden mede ondersteund door: Zeeuws Landschap is een uitgave van de Stichting Het Zeeuwse Landschap. Het blad verschijnt vier maal per jaar en wordt toegezonden aan begunstigers van de Stichting. De uitgaven van de Stichting geven voorlichting over het behoud van en de zorg voor landschap pelijk, natuurwetenschappelijk en cul tuurhistorisch belangrijke terreinen in het algemeen en in Zeeland in het bij zonder. Overname van artikelen en illustraties alleen met toestemming van de redactie met bronvermelding.

Zeeuws Landschap | 2003 | | pagina 24