(u) Saeftinghe bruist deze zomer van aktiviteiten Rondom bezoekerscentrum Saeftinghe worden het komende zomerhalfjaar tal van bijzondere aktiviteiten georganiseerd, zowel voor kinderen als voor volwassenen. Kom ook eens kennis maken met het andere Saeftinghe! Paaseieren zoeken bij de schaapskooi in Emmadorp op 7 april om 13.30 uur Bij het Bezoekerscentrum Saeftinghe staat een schaaps kooi met een prachtige tuin. In de tuin zijn hoogstamfruit- bomen geplant. Er is ook een drinkput, waar vogels uit komen drinken. Soms komt er opeens een vreemd dier op bezoek. Is het een mens of een beest?? Nee, het is de paashaas. Elk jaar weer verstopt hij zijn eieren en alle kin deren die dat willen, kunnen ze op 7 april komen zoeken. Daarna gaan we de eieren schilderen. Natuurlijk is er wat lekkers te eten en te drinken. De kosten zijn 1,50 per persoon. Kinderen onder de zes jaar zijn welkom onder begeleiding van ouders of verzorger(s). Graag opgeven voor 31 maart bij bezoekerscentrum Saeftinghe tel: 0114- 633110 of mail naar d.de.putter@hetzeeuwselandschap.nl We vertrekken vanuit het bezoekerscentrum Saeftinghe Emmaweg 4 te Emmadorp. Saeftinghe culinair op 8 mei om 13.30 uur Er zijn veel planten in de zee te vinden, maar welke zijn eetbaar? Zeekraal of zouterik en lamsoor kennen we wel. Maar zijn er nog veel meer. We gaan ze zoeken op 8 mei. Het blijft niet bij het zoeken, we gaan ze ook koken en lekker opeten. Er bestaat zelfs een drankje dat gemaakt is uit schorreplantjes: de "heksenborrel". Wie durft het aan? De kosten zij 10,00 per persoon. Donateurs voor 5,00. Graag voor 1 april opgeven bij bezoekerscentrum Saeftinghe. Tel: 0114- 633110 of mail naar: d.de.putter@hetzeeuwselandschap.nl. We vertrekken vanuit bezoekerscentrum Saeftinghe, Emmaweg 4 te Emmadorp. Hoe kleiner, hoe interessanter op 16 juni om 19.00 uur Wie heeft ze wel eens gezien, die kleine diertjes die ver stopt zitten onder het veek, of diep in de modder kruipen. Vorksprietgarnaaltjes, wadslakjes, springers, ze worden helemaal interessant wanneer je ze onder een microscoop bekijkt. Kleine diertjes, bijna niet te zien, maar ze kunnen niet gemist worden in de kringlopen. We gaan kijken welk nut ze hebben en wat hun plaats is in de kringloop en de voedselketen. Na een zoektocht door een klein deel van Het verdronken Land van Saeftinghe en de microsco pische les, hebben we vast honger gekregen. De kosten zijn 10,00 per persoon. Donateurs voor 5,00 Graag voor 10 juni opgeven bij bezoekerscentrum Saeftinghe. Tel: 0114, 633110, of mail naar d.de.putter@hetzeeuwselandschap.nl. We vertrekken vanuit bezoekerscentrum Saeftinghe, Emmaweg 4 te Emmadorp. Middeleeuwse dag in Saeftinghe op 17 juli om 10.00 uur Deze Middeleeuwse dag is naar voorbeeld van de zeer geslaagde Middeleeuwse dag in 2000. Met onder meer demonstraties schapenhoeden, een Middeleeuwse verha len verteller en een lezing over Saeftinghe in de Middeleeuwen. Meer nieuw in het volgende nummer. U kunt al reserveren via het bezoekerscentrum! Aantal deel nemers is gemaximeerd. Prijs 12.50 per persoon, inclusief maaltijd. Voor dona teurs 7,50. Augustus: vakantiemaand Vakantiespel voor jong en oud op 20 augustus om 13.00 uur. In Saeftinghe is veel te proeven, te zien, te voelen, te rui ken en te horen. We leren al onze zintuigen te gebruiken als we op ontdekkingreis door Saeftinghe gaan. Want: Kan je voelen zonder te kijken en kun je horen zonder te voelen? Je zult merken dat je in Het verdronken Land van Saeftinghe eigenlijk al je zintuigen nodig heb, al kan je natuurlijk wel iets compenseren. De rode draad door het spel is 'de Voeldoos', waarin we heel geheimzinnig bij zondere voorwerpen instoppen, die we op onze wande ling ontdekken. Heel misschien kan iemand wel raden wat het is? In de pauze is er een kleine traktatie. De kosten zijn 2,50 per persoon. Graag opgeven voor 18 augustus bij bezoekerscentrum Saeftinghe tel: 0114- 633110 of mail naard.de.putter@hetzeeuwselandschap.nl. Het vertrekpunt is Bezoekerscentrum Saeftinghe, Emmaweg 4 te Emmadorp. Noteer alvast in uw agenda: Saeftinghe bijenland op 25 september om 11.00 uur. Meer nieuws in het volgende nummer.

Zeeuws Landschap | 2004 | | pagina 21