Landschap in 't kort 20 SAEFTINGHE ACTIEF! Hoe kleiner, hoe interessanter 16 juni vanaf 19.00 uur U hebt ze vast wel eens gezien, die kleine diertjes die ver stopt zitten onder het veek of diep in de modder kruipen. Vorksprietgarnaaltjes, wadslakjes en springers worden hele maal interessant wanneer je ze onder een microscoop bekijkt. We gaan ze eerst opzoeken tijdens een tocht door een klein gedeelte van Saeftinghe, daarna bekijken we ze onder de microscoop, vervolgens onderzoeken we welk nut ze hebben en wat hun plaats in de kringloop en de voed selketen is. Aan het eind komen we aan in de schaapskooi, waar we nog een hapje en een drankje nuttigen. Het hapje bestaat uit stokbrood en salades van zeedieren. De kosten zijn 10,00 per persoon (donateurs 5,00). Graag uiterlijk 15 juni opgeven bij bezoekerscentrum Saeftinghe. Tel: 0114-633110, of mail naar d.de.putter@hetzeeuwselandschap.nl. Vertrekpunt is het Bezoekerscentrum Saeftinghe, Emmaweg 4 te Emmadorp. Vakantiespel voor jong en oud 20 augustus vanaf 13.00 uur We leren al onze zintuigen te gebruiken als we op ont dekkingreis door Saeftinghe gaan. Je zult tijdens de ont dekkingsreis merken datje in Het Verdronken Land van Saeftinghe eigenlijk al je zintuigen nodig hebt! De rode draad door de ontdekkingsreis is de 'Voeldoos', waar we heel geheimzinnig bijzondere voorwerpen instoppen die we op onze wandeling ontdekken. In de pauze is er een kleine traktatie. De kosten zijn 2,50 per persoon. Graag opgeven voor 18 augustus bij bezoekerscentrum Saeftinghe. Tel: 0114- 633110 of mail naar d.de.putter@hetzeeuwselandschap.nl. Het vertrekpunt is Bezoekerscentrum Saeftinghe, Emmaweg 4 te Emmadorp. Middeleeuwse dag 17 juli vanaf 10.00 uur Deze fantastische dag begint met een excursie door de schorren en slikken van Saeftinghe. Tijdens de 2 uur duren- Middeleeuwse herder. (Archief Zeeuws Landschap) de excursie door de ruige schorren komt u middeleeuwse figuren tegen. Zo wordt Saeftinghe echt een groot open luchtmuseum van Zeeland-buitendijks in vroeger tijden. Neem wel schone kleding mee voor na de tocht, want de schorren en slikken geven ook de deelnemers een heel middeleeuwse uitstraling! Helaas is de excursie niet geschikt voor kinderen die nog geen tien jaar zijn, maar er is ook voor hen nog heel wat te beleven deze dag. Zo is bijvoorbeeld het parkeerterrein ingericht als markt waar de hele dag middeleeuwse spelletjes te doen zijn. Tussen de middag is er een middeleeuwse maaltijd van groentesoep en brood. Eenvoudig, maar lekker en voed zaam. Het middagprogramma begint met een demonstratie middeleeuws schapenhoeden door Harry de Vlieger. Ook is er een spectaculaire roofvogelshow door Ruben van Maaren. Hij zal vertellen over het valkenieren in de Middeleeuwen. Er loopt een heuse verhalenverteller rond die spannende verhalen over de legendarische Willem van Saeftinghe weet te vertellen. Voor de dorstige kelen is het terras van Café het Verdronken Land open. De prijs per persoon voor deze middeleeuwse dag, die vorig jaar een groot succes was, bedraagt 12,50. Voor donateurs 7,50. De middeleeuwse maaltijd is natuurlijk bij dit bedrag inbegrepen! Opgeven voor 5 juli bij bezoe kerscentrum Saeftinghe. tel: 0114-633110 of mail naar d.de.putter@hetzeeuwselandschap.nl. De middeleeuwse dag wordt gehouden bij het Bezoekerscentrum Saeftinghe, Emmaweg 4 te Emmadorp.Reserveer tijdig, want het aantal deelnemers is gemaximeerd!

Zeeuws Landschap | 2004 | | pagina 20