dat juist onze eigen leefomgeving zo veel te bieden heeft, en dat in de eigen omgeving zo'n uniek natuur gebied ligt. Natuur is immers overal. Dat moet je iedere dag, thuis en op je werk in je achterhoofd houden. We proberen dat over te brengen door mensen bij die natuur betrekken". Dat wordt onder andere gedaan door het organiseren van de jaarlijkse 'Saeftinghe-dag'. Dit jaar is ervoor gekozen om die dag samen te laten vallen met de Middeleeuwse Dag in Saeftinghe. Deze personeelsdag kan ieder jaar op meer belangstelling rekenen. Inktvlek "De inktvlek-theorie" noemt Erik dat. "Als mensen enthousiast zijn voor iets, geven zij dat door. Als zo'n dag een succes is, komen collega's, die dat achteraf ver nemen, volgend jaar ook. Een ander leuk voorbeeld van die theorie: vorig jaar had onze afdeling, in het kader van de relatie met Het Zeeuwse Landschap, een ontmoeting met de afdeling Externe Betrekkingen van de Stichting in de schaapskooi in Het Verdronken Land. Ik was zo onder de indruk van het weidse landschap en de stilte, dat ik een paar weken later samen met mijn dochter met een excursie ben meegegaan. Het was een unieke belevenis. Toen mijn dochter dan ook een paar maanden later een spreekbeurt moest houden, was het onderwerp snel bepaald! Ze gaf haar enthousiasme en verwondering door aan haar klasgenoten!" En zo'n voorbeeld is nu juist wat Dow voor ogen heeft. Niet het geven van een zak geld, maar mensen bewust maken van, enthousiast maken voor en betrekken bij de 'eigen' natuur. Dat laatste is vorig jaar ook ingevuld door een natuurwerkdag. Werknemers van Dow kon den zich opgeven om De Hooge Platen schoon te maken naar aanleiding van het ongeluk met de Tricolor op de Noordzee. Met een bootje voeren ze naar de zandplaten midden in de Westerschelde, waar geen mens ooit komt. Het was voor de deelnemers een geweldige ervaring, die zelfs het internationale duur- zaamheidsverslag van Dow gehaald heeft (zie www.dow.com). Dat de adoptie onder de medewerkers leeft, is niet alleen op te maken uit het feit dat de belangstelling voor dergelijke activiteiten groot is. Twee jaar geleden bijvoorbeeld heeft een team van DowTerneuzen een internationale milieuprijs gewon nen. Zij kwamen zelf met het idee, om het gewonnen geldbedrag te besteden aan een project van Het Zeeuwse Landschap. Na overleg met beheerder René Beijersbergen is gekozen voor het plaatsen van een observatiehut bij Het Groote Gat. "Een belangrijk onderdeel van het succes van een adoptie is de manier waarop beide partijen ermee omgaan", verzekert Frank. "Wat betreft Het Zeeuwse Landschap zijn we daar heel tevreden over. Het Zeeuwse Landschap is altijd enthousiast om van alles te organiseren, stukjes aan te leveren voor ons tijdschrift, na te denken over een mailing, etc. De 'motor' van de relatie zit goed in elkaar, en dat is een voorwaarde voor het succes." En dat gevoel is wederzijds! Mevr. C. van de Kreeke - Abrahamse is medewerkster Externe Betrekkingen bij Stichting Het Zeeuwse Landschap. Bruine kiekendief boven Saeftinghe, een door Dow geadopteerd terrein. (Niels de Schipper)

Zeeuws Landschap | 2004 | | pagina 15