Lopen in het landschap OPENIDLANDSCH 21 Blauwborst. (Niels de Schipper) een vrijwilligersvergoeding. Heb je interesse? Bel dan Het Zeeuwse Landschap en vraag naar Carolien van de Kreeke, tel. 0113-569110. Carolien van de Kreeke-Abrahamse Kom lekker lopen in een terrein van Het Zeeuwse Landschap, op 26 september, de eerste zondag van de herfst, lopen in het landschap' wordt dit jaar voor de eerste keer georganiseerd door de twaalf provinciale Landschappen. Op ruim vijftig locaties in Nederland bent u bent van harte welkom, 's Ochtends om 11.00 en 's middags om 14.00 uur staan er natuurgidsen klaar om u mee te nemen voor stevige wandeling en inspirerende excursie. De wandelingen zijn geschikt voor jong en oud en duren ruim 1,5 uur. Het Zeeuwse Landschap heeft met haar rijke schakering aan natuurgebieden vier prachtige wandelingen geselecteerd in de volgende terreinen: Bijna dagelijks is de kleine zilverreiger te zien, die op zoek is naar voedsel in de na vloed achtergebleven plassen. De met paarsgele bloemen getooide lamsoor, die in het Vlaams 'Zwinneblomme' genoemd wordt, komt veel voor. Speciaal voor deze dag is het bezoekerscentrum Het Zwin van 10.30 tot 17.00 geopend. Startplaats: bezoekerscentrum Het Zwin, G. van Hoekestraat 2, Retranchement. Oranjezon Oranjezon is een duingebied dat tot 1995 in gebruik was als waterwingebied. Het gebied is gelegen in de binnenduinrand. De hoge duintoppen bieden zicht over strand en achterland. Na de duinen met specifieke helm begroeiing gaat het landschap landinwaarts over in duingraslanden, duinstruwelen en loofbos. Door de vele afwisselingen is het een zeer waardevol natuurgebied, met vele soorten planten en dieren. Startplaats: Voormalig pompstation Oranjezon, Kon. Emmaweg 22, Vrouwenpolder Neeltje Jans Het voormalig werkeiland Neeltje Jans zich ontwikkeld tot een gevarieerd duinlandschap, waarin allerlei ontwik kelingsstadia van de duinen te vinden zijn. Tientallen soorten water- en wadvogels hebben de rust op Neeltje Jans ontdekt. Het Noordzee- en Oosterscheldewater dat het gebied begrenst, geeft een extra dimensie aan het gebied. Startplaats: Bij de vlaggen van Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap, op de hoek van de parkeerplaats van Waterland Neeltje Jans (betaald parkeren). Het Verdronken Land van Saeftinghe Het Verdronken Land van Saefinghe is zo'n 3500 hectare groot en daarmee het grootste brakwaterschor van Europa. De schorren en slikken worden doorsneden door honderden geulen, die bij vloed vollopen. Voor duizenden vogels is het gebied van groot belang als broedgebied, overwinterings- en rustgebied. De flora, met onder andere engels slijkgras, zeekraal, schorrezoutgras, zeebies en zeeaster is geheel aangepast aan het brakke water. Om 11.00 uur is er een wandeling door het schor, om 14.00 uur een wandeling langs de zeedijk. Speciaal voor deze dag is het bezoekerscentrum Saeftinghe van 10.30 tot 17.00 geopend. Startplaats: bezoekerscentrum Saeftinghe, Emmaweg 4 Nieuw-Namen. Het Zwin De Zwingeul dringt vanaf de Noordzee Het Zwin binnen. Direct achter de geulmonding liggen zandige strandvlak ten, die verder landwaarts overgaan in slibrijke schorren. Het is niet nodig om u aan te melden voor een excursie. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Het Zeeuwse Landschap, tel. 0113-569110 of e-mail: c.van.de.kreeke@hetzeeuwselandschap.nl Wilt u informatie over de wandelingen georganiseerd door een van de andere provinciale Landschappen? Een volledig overzicht hiervan is te vinden op onze website www.lopeninhetlandschap.nl. Telefonische informatie kunt u inwinnen via telefoonnummer 030-6017205. Carolien van de Kreeke-Abrahamse

Zeeuws Landschap | 2004 | | pagina 21