23 Excursies: woensdag zaterdag zaterdag 29 december 29 januari 12 maart 14.00 uur 14.00 uur 14.00 uur INLAGEN VAN NOORD-BEVELAND Inlagen zijn typisch Zeeuwse landschapselementen, die herinneren aan de strijd tegen het water. Het zowel zoute als zoete water is zorgt voor een gevarieerde plan tengroei. In en rondom de inlagen leven vele vogelsoor ten. Tip: Neem een verrekijker mee, in de vogelobserva tiehut komt die van pas! Startpunt: Het informatiebord aan de Keihoogteweg in Wissenkerke, de weg van het dorp richting de noordkust van Noord-Beveland. Excursie: zaterdag 19 februari 14.00 uur ORANJEZON Het voormalig waterwingebied is een gevarieerd natuurgebied waar de paden zich met hoog teverschillen slingeren door de duinen, duin graslanden, struwelen, loof- en naaldbos. Een prachtig uitzicht is er vanaf de hoge duintop over de Noordzee en het Walcherse platteland! De kans op een ontmoe ting met herten of reeën is tijdens een excursie aanwe zig. Startpunt: Het plein voor de kleine expositie bij de entree van het gebied, Kon. Emmaweg 22, Vrouwenpolder. Die entree is aan het einde van een doodlopende weg die ligt aan de Kon. Emmaweg, de weg van Vrouwenpolder richting Oostkapelle. Parkeren kan aan het begin van die doodlopende weg, tegenover uitspanning Oranjezon en naast camping Oranjezon. Excursies: Zondag dinsdag dinsdag zaterdag TER HOOGE Ter Hooge is een landgoed met er omheen een park met vele soorten bomen, planten en vogels. In het voorjaar 26 december 14.00 uur 04 januari 14.00 uur 08 februari 14.00 uur 26 maart 14.00 uur bloeien er diverse stinzeplanten en broedt er een reiger kolonie. Onlangs is het gebied uitbereid met een agra risch parkgebied met typisch Zeeuwse landschapselemen ten zoals drinkputten en hagen. Startpunt: De parkeerplaats aan de Breeweg in Middelburg, tegenover Kaasboerderij Pitteperk. Excursies: woensdag woensdag 09 februari 16 maart 14.00 uur 14.00 uur DE SLIKKEN VAN DE HEEN Beschrijving: In het halfopen landschap van de Slikken van de Heen worden de door struwelen omringde loofhoutbossen afge wisseld met open stukken, die vooral begroeid zijn met duinriet en mans hoge adelaarsvarens. Kreeklopen en open water door snijden het gebied. Er is kans op een ontmoeting met Schotse Hooglanders die het hele jaar een bijdrage leve ren aan het beheer van het gebied. Startpunt: het informatiebord langs de parallelweg op de Philipsdam aan de noordkant van St. Philipsland (N257). Excursie: zaterdag 19 maart 13.30 uur DE YERSEKE MOER Het oudlandgebied de Yerseke Moer wordt wel het open luchtmuseum van Zeeland genoemd. Sporen van natuur en cultuur van de laatste 2000 jaar worden weerspiegeld in een bijzondere flora en fauna. In de winter overwinteren er duizenden ganzen in het gebied. Excursies (met snert): zaterdag 15 januari 10.00 uur zaterdag 12 februari 10.00 uur zaterdag 05 maart 10.00 uur De snertexcursies worden georganiseerd in samenwer king met de Sequoiahof in Vlake. Een unieke mogelijk heid om, ondanks het feit dat het gebied niet betreden mag worden in het ganzenseizoen, onder leiding van een natuurgids meer te weten te komen over deze fasci nerende grazers. Programma: ontvangst met koffie en een bolus ganzenkijkexcursie door de Yerseke Moer onder leiding van een gids Zeeuwse erwtensoepmaaltijd met boerenbrood en Zeeuws spek. Kosten: 15,- p.p., donateurs 12,50. Minimum aantal deelnemers: 8. Aanmelden verplicht tot 3 dagen voor de excursie bij de Sequoiahof. Startpunt: De Sequoiahof, Kanaalweg 79, 4417 PA Vlake, telefoon 0113-382548.

Zeeuws Landschap | 2004 | | pagina 23