Gill Kamps Jaarlijkse amateur-tuinmarkt te Koewacht Tijdens de amateur-tuinmarkt wordt weer een een groot assortiment planten, stekjes en zaden aan geboden tegen vriendelijke prijzen. De amateur-tuinmarkt wordt gehouden op zaterdag 7 mei, van 10.00 - 13.00 in de Vlaschaard te Koewacht. De entree bedraagt een euro 1,-) t.b.v. Stichting Het Zeeuwse Landschap. Nadere inlichtingen: 0114-361897. Camping Oranjezon, gelegen tussen de natuurgebieden Oranjezon, Beekshoekpoider en Oranjeboschpolder. (Ab Pouwer). Carolien van de Kreeke - Abrahamse de omgeving. "Ik denk dat de Oranjeboschpolder zich tot een waardevol natuurgebied zal ontwikkelen. De waarden ervan zullen hoger zijn dan die van een bos, dat er vroeger gelegen heeft. Toen heette het trouwens niet Oranjebos, maar Princebos" vertelt hij, op een kaart aanwijzend hoe de binnenduinrand bij Vrouwenpolder er destijds bijlag. "Ik hoop dat de mensen die hier verblijven, zich bewust zijn van deze unieke omgeving." Ze krijgen op de cam ping voldoende informatie aangereikt. Bij de receptie hangen grote tekeningen met uitleg over de inrichting van de Oranjebosch- en Beekhoekpolder. In het folderrek staan folders van natuurgebied Oranjezon en 'Zeeuws Landschap'. Ook worden al een aantal jaren speciale natuurexcursies georganiseerd voor gasten. "Toen bleek dat duingebied Oranjezon niet in aanmerking kwam voor sponsoring door de camping, was de beslissing om de Oranjeboschpolder te sponsoren, snel genomen. Het sluit geheel aan bij mijn eigen betrokkenheid met de omgeving én met de doelstelling en ligging van de cam ping." Het sponsorcontract is ingegaan op 1 januari 2005. Knotbomen In november 2004 ging in District Zuid zoals gewoonlijk het knotseizoen weer van start. Naast wat snoeiwerk aan diverse houtopstanden zoals meidoornheggen en derge lijke, moeten er jaarlijks gemiddeld zo'n 800 knotbomen geknot worden. In totaal heeft de Stichting over al haar terreinen in West-Zeeuws-Vlaanderen bijna 4000 knotbo men in beheer, variërend in leeftijd van één tot ruim honderd jaar oud. De knoestige knotbomen zijn al eeuwenlang een ver trouwd beeld in ons cultuurlandschap. Generaties lang werd het hout door eenvoudig knotwerk geoogst. Vroeger werd het hout door de boeren gebruikt als brandhout, rasterpalen en takkenbezems, maar dat is al Knotbomen langs de wallen van Retranchement. (Fred Schenk)

Zeeuws Landschap | 2005 | | pagina 23