A (,'s Aandeslag! 1. Vogels die hun eigen naam roepen, noe men we met een heel moeilijk woord 'ono matopeeën'. Zet een kruisje voor de naam van de vogels die hun eigen naam zingen: 0 merel O oehoe 0 kievit O huismus O tureluur 0 buizerd 2. Ga naar buiten en luister 5 minuten naar de vogelgeluiden die je hoort. Hoeveel verschillende soorten vogels hoor je zin gen? Kun je die vogels ook zien? Kies één pepaalde vogelzang. Probeer eens op te schrijven hoe het geluid klinkt. Bijvoorbeeld "tsjie-tsjie-tier-liere-tie". "Wateen lawaai!!! I k ben hi er weg... Blij dat ik gewoonkanpraten." 6. Wil jij wel eens horen hoe prachtig een nachtegaal kan zingen? Vraag dan of je papa en/of mama mee wil naar een nachtegalen-excursie in Oranjezon. In de agenda op de laatste bladzijde in dit tijdschrift lees je, wanneer die georganiseerd worden. Je moet er wel vroeg voor uit de veren! Jin Wë [De ijsvogel 3. 'leder vogeltje zingt zoals het gebekt is' en 'zoals de ouden zongen, piepen de jon gen' zijn twee spreekwoorden. Bedenk eens, wat ze zouden kunnen betekenen. Zoek daarna de betekenis in een woorden boek op! 4. Hoe noemen we de verschillende vogel geluiden? Zet een streepje van de naam van de vogel naar het geluid wat hij maakt, mus snateren duif roffelen eend tjilpen specht koeren 5. 5peel met iemand anders het volgende vogelzang-spel: jij fluit een liedje. De ander moet raden welk liedje het is. Daarna fluit de ander een liedje, en moet jij raden welk liedje het is. Wie van jullie kan het best fluiten? De vo I qende keer qaat het over.bra n d n et els. Stuurje mij een verhaaltje, gedichtje of tekening over brandnetels op? Wie weet, staat'ie dan de volgende keer op deze bladzijde! Ard, Jordi.Lindy, Marjon en And ré hartelijk bedankt! Jullieprijsjeszijnonderweg!

Zeeuws Landschap | 2005 | | pagina 21