ïestauratie bunkertjes Yerseke Moer n de nazomer van 2004 zijn de twee vervallen bunkertjes in de Yerseke Moer volledig gerestau reerd. De twee kleine gemetselde bunkertjes uit de tweede wereldoorlog vormen bijzondere elementen in het poellandschap van de Yerseke Vloer. Ze zijn een schakel in de lange ketting van ;poren van menselijke activiteiten uit het verleden. Jit ooggetuigenverslagen is bekend dat ze vóór of n de tweede wereldoorlog gebouwd zijn. De bunkertjes met een gewelfd dak hebben mogelijk een functie gehad bij de bewaking van de brug over het kanaal door Zuid-Beveland, maar precies is dit niet bekend. Het Zeeuwse Landschap zou graag meer te weten komen over de oor spronkelijke functie, en ook (kopieën van) oude foto's zouden we graag in het archief opnemen. De restauratie omvatte het weghalen van losse delen, het opmetselen met de originele Belgische steen en het afpleisteren aan de buitenzijde. Momenteel vallen ze nogal op in het landschap door het vernieuwde uiterlijk, maar het is een kwestie van tijd voordat begroeiing met korstmos sen er een natuurlijker kleur aan zullen geven. De identieke bunkertjes liggen langs de wandel- oute die vanaf 1 juli tot oktober is opengesteld, en één ervan is ook toegankelijk. De restauratie werd mogelijk gemaakt door finan ciële bijdragen van de Nationale Postcode Loterij en de Stichting Maatschappelijke Belangen te Goes. Het Zeeuwse Landschap is beide organisaties daarvoor zeer erkentelijk! Jegende Dorpentocht Terre des Hommes Op dinsdag 2 augustus a.s. is er weer een Terre des Hommes-dorpentocht, de negende in een iange reeks. Samen met de Fietsersbond organiseert Terre des Hommes-werkgroep deze 57 km. lange tocht. Beide organisaties maken op hun beurt weer gebruik van een groot aantal organisaties met deële doelstellingen. Zij bemensen de stempel- oosten die langs de route staan opgesteld. Door hun' producten te verkopen, proberen ze het bereiken van die doelstellingen wat dichterbij te brengen. De tocht is dit jaar wel bijzonder interessant, omdat ze langs een aantal kastelen en historische buitenplaatsen voert: plekken waar je niet elke dag komt of kunt komen. Deelnemers worden in de gelegenheid gesteld op elk van de twaalf stempelposten te starten. De opbrengst van de verkoop van de route beschrijvingen en van de Terre des Hommes-pro ducten komt ten goede aan een project van Terre des Hommes voor kinderen in de Derde Wereld. Opnieuw gaat het dit jaar om het hospitaalschip Shapla. Het vaart als een groot medisch centrum in het deltagebied van Zuid-Bangladesh. Terre des Hommes wil eraan bijdragen dat op de honderden eilandjes in dat gebied vaccinatieprogramma's uitgevoerd kunnen worden. De routebeschrijvingen zijn te verkrijgen bij elke stempelpost (3 euro per boekje). Voorverkoop in de Terre des Hommes-winkel (St.Janstraat 27, 4331 KB Middelburg) en bij de plaatselijke V.V.V.'s op Walcheren. Verdere informatie over de tocht: tel. 0118-638526 of 0118-636328. Nazomer Festival op Kasteel Ter Hooge Van 1 september tot en met 10 september is Kasteel Ter Hooge het decor van de bijzondere theatervoorstelling van het Zeeland Nazomer Festival. Op het landgoed van Ter Hooge wordt de toneelklassieker 'Tasso' uitgevoerd, één van Goethe's meesterwerken. 'Tasso' gaat over onmo gelijke liefde van de beroemde Renaissance dichter Torquato Tasso voor de zuster van zijn broodheer en het spanningsveld tussen artistieke vrijheid en verlangens van opdrachtgevers. Het stuk is speciaal bewerkt voor het Zeeland Nazomer Festival. Voor kaarten en informatie 0900 33 000 33 (0,45 p/g) of www.tasso.nazomerfestival.nl. Eén van de twei gerestaureerde Jan Kar! IIJKJ

Zeeuws Landschap | 2005 | | pagina 21