zaterdag 12 november 14.00 uur open excursie fietsexcursii NOB/wandeling langs de vloedlijn: volle maan wandeling: zaterdag 01 oktober 14.00 uur fietsexcursie maandag 17 oktober 22.00 uur volle maan wandeling Oranjezon Het voormalig waterwingebied is een gevarieerd natuurgebied waar de paden zich met hoogteverschillen slingeren door de duinen, duingraslanden, struwelen, loof- en naaldbos. Startpunt: Het plein voor de kleine expositie bij de entree van het gebied. Kon. Emmaweg 22, Vrouwenpolder. Die entree is aan het einde van een doodlopende weg die ligt aan de Kon. Emmaweg, de weg van Vrouwenpolder richting Oostkapelle. Parkeren kan aan het begin van die doodlopende weg, tegenover uitspanning Oranje zon en naast camping Oranjezon. Honden zijn niet toegestaan zaterdag 24 sept. dinsdag 18 oktober zaterdag 19 november dinsdag 27 december Inlagen zijn typisch Zeeuwse landschapselementen, die herin neren aan de strijd tegen het water. Tip: Neem een verrekijker mee, in de vogelobservatiehut komt die van pas! Startpunt: Het informatiebord aan de Keihoogteweg in Wis- senkerke, de weg van het dorp richting de noordkust van Noord-Beveland. Neeltje Jans startpunt: het parkeerterrein van het Topshuis. Eigen fiets meenemen! Tijdens de fietsexcursie over Neeltje Jans wordt bij een aantal bezienswaardigheden (bv. de slufter, de vogelkijkhut en getijde- poelen) gestopt en toelichting gegeven door de gids. Na de realisatie van de Pijlerdam in 1986 is natuur gebied Neeltje Jans aangelegd. Het is verbazingwekkend om te zien hoe de plantengroei zich ontwikkelt. Ook vele vogelsoorten hebben het duinge bied ontdekt. Startpunt: Het startbord en de vlag gen van Het Zeeuwse Landschap en Natuurmonumenten, op de hoek van de parkeerplaats van Waterland Neeltje Jans (betaald parkeren). Inlagen Noord Beveland 29 oktober ;enkerke In samenwerking met de Nederlandse Onderwatersport Bond. Tijdens de excursie staan op een punt duikers van de NOB. Zij geven bij aquaria uitleg over het opgedoken onderwa terleven. Ter Hooge is een landgoed met er omheen een park met vele soorten bomen, planten en vogels. In het voorjaar bloeien er diverse stinzeplanten en broedt er een reigerkolonie. Onlangs is het gebied uitbereid met een agrarisch parkgebied met typisch Zeeuwse Landschapselementen zoals drinkputten en hagen. Startpunt: De parkeerplaats aan de Breeweg in Mid delburg, tegenover Kaasboerderij Pitteperk. Wandeling o.l.v. een ervaren natuur- gids in het schijnsel van de volle maan. De voor Neeltje Jans karakteristieke elementen zand, wind en water wor den intens ervaren! In het halfopen landschap van de Slikken van de Heen wor den de door struwelen omringde loofhoutbossen afgewisseld met open stukken, die vooral begroeid zijn met duinriet en manshoge adelaarsvarens. Kreeklopen en open water doorsnijden het gebied. Startpunt: het informatiebord langs de parallelweg op de Philipsdam aan de noordkant van St. Philipsland (N257). Dg Yerseke iogr Het Oudlandgebied de Yerseke Moer wordt wel het openlucht museum van Zeeland genoemd. Sporen van natuur en cultuur van de laatste 2000jaar worden weerspiegeld in een bijzondere flora en fauna. Startpunt: Het werkschuurtje aan de Reeweg, vlakbij de postbrug. Na het passeren van de Sequaiahof gelegen aan de Kanaalweg, slaat u na ca. I km. rechtsaf de bin nenweg in. Het werkschuurtje ligt na ca. 500 m. rechts. Slikken van de Heen zaterdag 24 septembi zaterdag 22 oktober ZeeuwsLandschap 23

Zeeuws Landschap | 2005 | | pagina 23