Landschap in 't kort Inrichtingsproiecten Zeeuws-Vlaanderen en Walcheren Afgelopen zomer was er wat betreft nieuwe natuur in Zeeland erg veel werk in uitvoering. Voor zowel Na tuurmonumenten, Staatsbosbeheer als Het Zeeuwse Landschap werden grote inrichtingsprojecten uitgevoerd in opdracht van de Dienst Landelijk Gebied. Al de inrichtingsplannen waren opgesteld door de Werkgroep Natuurontwikkeling van de Provin cie. Voor Het Zeeuwse Landschap werden er nieuwe natuurgebieden ingericht in West-Zeeuws-Vlaande- ren en op Walcheren. Over de drie Zeeuws-Vlaamse projecten werd reeds in het juni-nummer van dit tijdschrift bericht. Van deze drie gebieden is de Herdijkte Zwarte Polder, aan de Noordzeekust bij Nieuwvliet, nog niet geheel klaar. Deze winter wordt in een gedeelte een duinlandschap aangelegd. Het hiervoor benodigde zand wordt uit de aangrenzende Verdronken Zwarte Polder gehaald. Hier wordt de verzande sluftergeul uitgegraven, zodat straks het getijdenwater weer frequenter achterin dit natuurgebied zal komen. Op Walcheren was najaar 2004 al met een aantal inrichtingsprojecten begonnen (zie het nummer van maart 2005 van dit tijdschrift). Deze pro jecten werden de afgelopen maanden afgerond. De meeste gronddepots uit de St.Laurense weihoek werden afgevoerd, er werden heggen aange plant in het stukje Oudlandgebied Brigdamme bij Middelburg en de inrichting van de Beekshoekpolder, een zandige duinpolder van zo n 24 ha grenzend aan het duingebied bij Oranjezon, werd afgerond. De laagste delen van het nieuwe natuur gebied Beekshoekpolder bestonden al snel uit open water. Het gaat hier om zoetwaterpiassen, die in ons brakke Zeeland al snel bijzonder zijn. Dit creëert een goede kans op het ontstaan van soortenrijke water- en oevervegetaties. De nieuw ingerichte Beekshoekpolder oogt landschap pelijk zeer fraai, met de duinen van Oranjezon op de achtergrond. In 2006 wordt een volgend nieuw natuurgebied op Walcheren voor Het Zeeuwse Landschap ingericht, namelijk het Oudlandgebied Oude Veerse Weg, gelegen ten noorden van Middelburg tegen het Kanaal door Walcheren. Gen-Jan Buth Informatie voor buitenlandse donateurs Voor onze donateurs uit het buiten land hebben wij in de colofon (pag. 2 van dit tijdschrift) de gegevens opgenomen voor het overmaken van de donatie. Voor donateurs uit België hebben we het rekeningnummer van de Kredietbank in België opgenomen. Voor alle andere buitenlandse dona teurs staan de IBAN en BIC codes, die nodig zijn om een overschrijving te doen, vermeld in de colofon. Martine Bliek De recent ingerichte Beekshoekpolder, met op de achtergrond duingebied Oranjezon. Nanda van den Berg ZeèttwsL'andschap L vv--: §fj|fjS. "iwjipv;;' 2

Zeeuws Landschap | 2005 | | pagina 21