Fauna Zeelandica kost slechts 17,50 euro en voor dona teurs die het boek willen bestellen, betalen wij de porto. Bestellen kan voor donateurs door overmaken van het bedrag van 15,00 euro op onze bankrekening nr. 51.03.36.167 t.n.v. Stichting Het Zeeuwse Landschap te Heinkenszand onder vermelding van Fauna Zeelandica deel 2. links Sponsbrood Fauna Zeelandica boven Spons-gewei links Druipzakpijp midden ZGG69GI rechts Pindaworm Zeeuwse zeikers Na de neteldieren volgen de wormen. Het gaat om honderden soorten die tot heel verschillende families beho ren. De beschrijvingen zijn dan ook summier gebleven, maar de waarde van het boek ligt vooral in het com plete overzicht dat geboden wordt. op de levende stenen en hun ontstaan ingegaan. De volgende groep, de stekelhuidigen omvat zowel de zee-, slang-, en brok- kelsterren als de verschillende soorten zee-egels. Het laatste hoofdstuk van het boek is gewijd aan de zakpijpen. "Zeeuwse zeikers", zoals ze in het boek genoemd worden op grond van een oude dialectnaam. Het lijken op het eerste gezicht erg primitieve dieren, maar van alle behandelde soorten staan zij het dichtst bij de gewervelde dieren. Ook hier zijn de verschillende soorten weer bijzonder fraai om te zien. N.a.v. Rob Leewis, Petra Sloof, Dominique Willemse en Chiel Jacobusse (red.): Fauna Zeelandica deel 2: Zeedieren in Zeeland: mariene aquatische macrofauna 1. Uitgave Stichting Het Zeeuwse Landschap Heinkenszand). De vormgeving is in eigen beheer gedaan door ZL-medewerkster Joke Sanderse. links Snoerworm Fauna Zeelandica Dhr. M. Jacobusse is hoofd externe betrekkingen van Stichting Het Zeeuwse Landschap. Spons-wittebuisjes Fauna Zeelandica De volgende groep, de tentakeldieren, zijn evenmin erg bekend, maar één groep van tentakeldieren, de mosdier tjes, zijn in Zeeland overbekend als de bouwers van de zogenaamde levende stenen. Daarvoor is één bepaald mosdiertje verantwoordelijk, namelijk Elektra crustulenta oftewel het paling brood. Uitvoerig wordt in het boek Net als deel 1 is het boek geschreven met medewerking van een groot aan tal enthousiaste amateurs. Die hebben vooral de soortbeschrijvingen voor hun rekening genomen. Het boek is adembenemend mooi geïllustreerd, zoals blijkt uit de foto's bij dit artikel die allemaal uit het boek afkomstig zijn. Heel bijzonder is dat ook deze foto's allemaal belangeloos door ama teurs geleverd zijn. Aan die grote inzet van amateurs is het mede te danken dat de verkoopprijs van het boek laag kon worden gehouden. Het boek

Zeeuws Landschap | 2005 | | pagina 17