Jubileumgeschenk voor alle donateurs Vogelvluchtperspectief tekening van de stad Zierikzee. boven Aanzicht van de map. onder Wandelroutes in Zeeland Dit jaar is het 70 jaar geleden dat de bleken een heleboel Zeeuwen enthou- Stichting Het Zeeuwse Landschap siast om dat in hun eigen regio te werd opgericht. Dat feit willen we ontwikkelen. Per route ging een niet ongemerkt voorbij laten gaan! tweetal personen aan de slag. De ene Daarom ontvangen alle ruim 11.000 persoon met wat meer kennis van donateurs binnenkort een jubileum- natuur, aangevuld met een tweede geschenk. persoon die onderlegd is op het Als geschenk is gekozen voor een gebied van geschiedenis en cultuur- map met wandelroutes. Want juist historie. Op de route kozen zij een door te wandelen ervaart men hoe aantal aandachtspunten. Daarbij prachtig de Zeeuwse natuur en het noteerden zij leuke en bijzondere Zeeuwse Landschap is. wetenswaardigheden, ieder vanuit zijn of haar eigen vakgebied, kennis Het Zeeuwse Landschap is in de en/of interesse, gehele provincie actief. Daarom is ervoor gekozen om in iedere gemeen- De routes zijn op unieke wijze te een wandelroute uit te zetten. En afgebeeld. De illustratoren Eric van daarnaast ook één in de vier grootste Rootselaar en Adri Karman hebben Zeeuwse steden. Daar is de bevol- een tekening in vogelvluchtperspec- kingsdichtheid immers het grootst en tief gemaakt van iedere route. Je cultuur volop aanwezig, maar 'land waantje zodoende op de rug van een schap' en 'natuur'? vogel, die over het gebied vliegt waar Het was een ware uitdaging om in de route loopt. Je kijkt naar de omge- iedere gemeente en in de vier steden ving en ziet de daken van huizen, een wandeling uit te zetten, die groene of gele percelen, een rij bomen aandacht geeft aan zowel natuur als of de Oosterschelde die land en water cultuur als ook landschap. Gelukkig grenst. De tekeningen en de teksten van de routes zijn gebundeld in een map, waar ze door middel van een oognie tje in opgeborgen kunnen worden. Wie een route wil lopen, pakt in uit de map om ermee op pad te gaan. Het waterafstotende, dikke papier kan tegen een stootje. De map met routes die binnenkort bij iedere donateur in de bus valt, is nog niet alles. Het zijn de eerste elf routes uit een serie van zeventien. De komende zes routes krijgt iedere donateur meegezonden met het tijd schrift Zeeuws Landschap. Op die manier kan de complete serie bijeen gespaard worden. Omdat de achterban van Het Zeeuwse Landschap bijzonder gewaardeerd wordt, is het jubileum geschenk exclusief voor hen ontwik keld. Wie ook in het bezit wil komen van deze. unieke routes, doet dat door zich als donateur aan te melden! Carolien van de Kreeke Abrahamse Een voorbeeldfragment uit de map. >7 Wandelingen ppjjrmfefchei'O I Op het hertenspoor Wandeling 8 Zeeuws Landschap

Zeeuws Landschap | 2006 | | pagina 20