O! O! T^keftiiigeiir^^ TieksfofcGaKoMetM J. Pe grcei van een paddenstoel lijkt wel een beetje ep een appelboom. Pe brem is er bet hele jaar, net als de zwanovlek. Maar in de herfst Paarse kroop zwair) draagt de appelboom vruchten, de appels. In de appels zitten pitjes, dat zijn de zaadjes. Vul de vellende vragen in veer zevvel de paddenstoel als de appelboom. Wat zie je bet bele jaar en wat alleen in de berfst? Hee ziet de vrucht er uit? Waar zitten de zaadjes in die vrucht? 2. Heb jij wel eens champignons gegeten? Pat zijn padden stoelen die je kunt eten. Pe meeste paddenstoelen kun je trouwens niet eten! Maak zelf een eetbare paddenstoel! Keek een ei. Snijd aan beide kanten een plakje er af, zodat bet ei retbt op kan staan. Zet 'm op een blaadje sla. Geef bet ei een hoedje van een halve tomaat. Maak met magenaise witte Stipjes op de beed. Eet smakelijk! 3. Op deze bladzijde zie je een tekening met vier paddenstoelen die alle vier een andere vorm heb ben. Zeek de juiste naam bij de juiste paddenstoel. Pe namen zijn: geween judasoor, viltig judasoor, beutknetszwam en geweizwammetje. 4. Zeek bij jeu in de buurt een paddenstoel. Bekijk 'm eens goed en teken hem na. Welke kleur beeft bij? Hee veelt de beed? Hee ziet de steel er uit? Waar greeit bij op? Bekijk met een spiegel ef de zaden in plaatjes ef buisjes zitten. 5. Pe vi koude Pe ve Zou ie breken, denk je? keer is bet winter. Waar zijn in die de mol, de spitsmuis en de bazen? keer gaat bet ever overwinterende zoogdieren. Maakje mij blij met een tekening ervan? Stuur die op naar Keert, postbus 25, 4450 AA in Heinkenszand. Stijn, Lies, Mariëlle en Besanne, hartelijk bedankt! ZeeuwsLandschap

Zeeuws Landschap | 2006 | | pagina 19