PEN^LANDSCHt De Yerseke Moer Het weidegebied de Yerseke Moer wordt wel het openlucht museum van Zeeland genoemd. Sporen van natuur en van de laatste Zaterdag 09 september 13.30 uur Nacht van de Nacht Voor Zeeland organiseert De Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) samen met Zeeuwse vrienden van de nacht de Nacht van de Nacht, een avondmanifestatie waar schoonheid, romantiek en beleving van de donkere nacht centraal staan. Het vindt plaats op zaterdag 28 oktober 2006. De Nacht van de Nacht vormt het hoogtepunt van de campagne 'Laat het donker donker'. Doel van de campagne is om het 's nachts donker te laten waar het donker kan zijn. Immers te veel licht stoort mensen en verstoort het dagnachtritme van dieren. ok Stichting Het Zeeuwse Landschap is dit jaar weer van de partij. 'Zwelgen in het Zwin' is de naam van de wandeling door het Zwin waarbij verhalenvertellers eelnemers weten te boeien. Door het duingebied van natuurgebied Neeltje Jans vindt een wandeling plaats: nachtelijk Neeltje Jans. Ook de andere activiteiten op ~8 oktober zijn de moeite waard. Voor een compleet overzicht en meer informatie, raadpleeg vanaf 15 september de website www.laathetdonkerdonker.nl of bel de MF. Melissa Ernst, tel. 0113 230075 of mail mernst® zmf.nl). ZeeuwsLandschap 23 Slikken van de Heen n het half-open landschap van de Slikken van de Heen worden de door struwelen miringde loofhoutbossen afgewisseld met open stukken, die vooral begroeid zijn met duinriet en adelaarsvarens. Kreeklopen en open water doorsnijden het gebied. Schotse Hooglanders leveren het gehelejaar een bijdrage aan het beheer van het gebied. Neeltje Jans Na de realisatie van de Pijlerdam in 1986 is natuurgebied Neeltje Jans aangelegd. Het is verbazingwekkend om te zien hoe de plantengroei zich ontwikkelt. Ook vele vogelsoorten hebben het duingebied ontdekt. Startpunt: Het startbord en de vlaggen van Het Zeeuwse Landschap en Natuurmonumenten, op de hoek van de parkeerplaats van Waterland Neeltje Jans (betaald parkeren). Zondag 24 september 14.00 uur NOB (a) zaterdag 07 oktober 22.00 uur Volle maan wandeling (b) zaterdag 28 oktober 21.30 uur Nachtelijk Neeltje Jans, excursie in het kader van de Nacht van de Nacht, meer info www.laathetdonkerdonker.nl (a): Dit is een excursie in samenwerking met de Nederlandse Onderwatersport Bond. Tijdens de excursie staan op een punt duikers van de NOB. Zij geven bij aquaria uitleg over het opgedoken onder waterleven. (b): Wandeling in het schijnsel van de maan. De voor Neeltje Jans karakteristieke elementen zand. wind en water worden intens ervaren! Lopen in het Landschap Lopen in het Landschap is een gezamenlijke activiteit van alle Provinciale Landschappen. Op 24 september kan er heerlijk worden gewandeld in vele natuurgebieden. Op alle locaties zijn routes aanwezig, die op eigen gelegenheid gelopen kunnen worden. Ze zijn ook te downloaden van de website www.lopeninhetlandschap.nl. Op alle locaties staat om 14.00 uur een gids klaar, voor diegenen die graag rond geleid willen worden. Zaterdag 14 oktober 13.30 uur ?ondag 24 september wandelen op eigen gelegenheid of excursie 14.00 u Meer info zie www.lopeninhetlandschap.nl Dinsdag 17 oktober 14.00 uur Ter Hooge In het landgoed komen vele soorten planten, vogels en struiken voor. Onlangs is het uitgebreid met een agrarisch parkgebied met typisch Zeeuwse landschapselementen zoals drinkputten en hagen. In het najaar zijn er volop paddestoelen waar te nemen. 14.00 uur Oranjezon 1 Jet voormalig waterwingebied is een gevarieerd natuurgebied waar de paden ich met hoogteverschillen slingeren door de duinen, duingraslanden, struwelen, loof- i n naaldbos. Startpunt: Het plein voor de deine expositie bij de entree van het gebied, Con. Emmaweg 22, Vrouwenpolder. Die entree is aan het einde van een dood- opende weg die ligt aan de Kon. Emmaweg, le weg van Vrouwenpolder richting Dostkapelle. Parkeren kan aan het begin van die doodlopende weg, tegenover uit banning Oranjezon en naast camping Oranjezon. Honden zijn niet toegestaan. Zaterdag 14 november

Zeeuws Landschap | 2006 | | pagina 23