HETZEEUWSE LANDSCHAP De Yerseke Moer Jet weidegebied de Yerseke Moer wordt wel het openluchtmuseum van Zeeland genoemd. Sporen van natuur en cultuur van de laatste 2000jaar vorden weerspiegeld in een bijzondere flora en fauna. In de winterperiode iverwinteren duizenden ganzen in het gebied. n samenwerking met de Sequoiahof in Vlake wordt er ook dit ganzensei- :oen weer een snertexcursie georganiseerd. aterdag 17 februari 10.00 uur et arrangement omvat: 10.00 uur: ontvangst met koffie en een bolus 10.30 uur: ganzenkijkexcursie door de Yerseke Moer onder leiding van een gids van Het Zeeuwse Landschap. De excursie is niet door de weilanden van de Yerseke Moer, maar vanaf de openbare weg. 12.30 uur: Zeeuwse erwtensoepmaaltijd met boerenbrood en Zeeuws spek tartpunt: De Sequoiahof van de familie De Koeijer, Kanaalweg 79, 417 PA Vlake, telefoon 0113-382548. anmelden: verplicht, tot 3 dagen voor de excursie bij de Sequoiahof. e excursie gaat door als er minimaal 8 aanmeldingen zijn. Costen: donateurs 12,50, niet-donateurs 15.-. Ter Hooge Ter Hooge is een prachtig landgoed op Walcheren. Het voormalig kasteel zelf is niet toegankelijk, maar het park biedt volop stof voor een interessante wandeling. Er staan vele soorten bomen en struiken. In het vroege voorjaar begint de reigerkolonie met aanstalten te maken om te gaan broeden. Ook vele andere vogelsoorten hebben er hun plekje gevonden. Startpunt: De parkeerplaats aan de Breeweg in Middel burg, tegenover Kaasboerderij Pitteperk. Woensdag 3 januari 14.00 uur Neeltie Jans Na de realisatie van de Pijlerdam in 1986 is natuurgebied Neeltje Jans aangelegd. Het is verbazingwekkend om te zien hoe de plantengroei zich ontwikkelt. Ook vele vogel soorten hebben het duingebied ontdekt. Startpunt: Het startbord en de vlaggen van Het Zeeuwse Landschap en Natuurmonumenten, op de hoek van de parkeerplaats van Waterland Neeltje Jans (betaald parkeren). Zaterdag 30 december 14.00 uur ramezon et voormalig waterwingebied is een gevarieerd natuurgebied waar de pa- en zich met hoogteverschillen slingeren door de duinen, duingraslanden, truwelen, loof- en naaldbos. Startpunt: Het plein voor de kleine expositie ij de entree van het gebied. Kon. Emmaweg 22, Vrouwenpolder. Die entree s aan het einde van een doodlopende weg die ligt aan de Kon. Emmaweg, 3e weg van Vrouwenpolder richting Oostkapelle. Parkeren kan aan het iegin van die doodlopende weg, tegenover uitspanning Oranjezon en naast .amping Oranjezon. Honden zijn niet toegestaan. oensdag 27 december 14.00 uur oensdag 21 februari 14.00 uur STICHTING ZeeuwsLandschap 23 Westenschi Neeltje Jans

Zeeuws Landschap | 2006 | | pagina 23