TERRA MARIS Zeekraal in de moerneringstuin. Terra Maris 22 ZeeuwsLandschap de themamiddag "In geuren en kleu ren" georganiseerd, met activiteiten rondom het onderwerp kruiden. Nieuw in het activiteitenprogramma is het arrangement "Eten in en uit de tuin". Dit is een combinatie van verhalen en het verzamelen van ingrediënten voor een maaltijd, die als afsluiting genuttigd wordt in het museumcafé. De deelnemers spelen een actieve rol. Vanaf 16 augustus wordt op don derdagavond een aantal weken achter elkaar de activiteit "Motten spotten" in de tuin georganiseerd. Met een speciale lamp worden de nachtvlinders bekeken. U zult ver steld staan van de variatie! Er is ook veel te vertellen over hun verborgen bestaan in de duisternis. Wat blijft, zijn de aan het seizoen gebonden activiteiten zoals stinzen- wandelingen in het voorjaar en kor ren en zeeschuimen in de zomer. De thema's van de jaarlijks terugke rende evenementen sluiten dit jaar mooi aan bij hetgeen Terra Maris (w)onderwaterwereld (activiteiten programma 2007). Terra Maris www.terramaris.nl infofeterrmaris.nl Duinvlietweg 6 4356 ND Oostkapelie 0118-582620 Openingstijden November t/m april: woensdag t/m zondag van 12.00- 17.00 uur (maandag en dinsdag gesloten m.u.v. de Nederlandse schoolvakanties) Mei t/m oktober: dagelijks van 10.00-17.00 uur Begunstigers van Het Zeeuwse Landschap kunnen Terra Maris tegen gereduceerd tarief bezoeken. Activiteiten Het aanbod in 2007 varieert van een half uurtje voor een "Kijkje achter de schermen" tot themamid dagen, zoals "Nattigheid" op tweede Paasdag. Er wordt die middag een totaalprogramma aan wateractivi teiten aangeboden zoals strandjut ten. een kijkje bij het aquarium en (w)onderwaterwereld. Dit alles in combinatie met een bezoek aan het museum. Nieuw in het activiteitenprogramma dit jaar is "Museuntbezoek met gids". Gedurende 1,5 uur neemt één van onze gidsen u mee in het verhaal over de geschiedenis van natuur en landschap in Zeeland. Vanaf mei kan een bezoek aan het museum een aantal malen gecombineerd worden met een rit in een paardentram, die getrokken wordt door Zeeuwse paarden. Tijdens het "Natuurspreekuur" beantwoordt schelpendeskundige Gerard Geuze al uw vragen over schelpen en strandvondsten. Hij kan prachtig vertellen en weet vreselijk veel over zowel de recente als fossiele Zeeuwse soorten. Het natuurspreek uur vindt plaats in de ontvangst ruimte en is dus vrij toegankelijk. Ook de tuin speelt een belangrijke rol in het activiteitenprogramma. Van mei tot en met september zijn er op woensdagmiddag de begeleide wandelingen "Zeeuws landschap in de tuin". Er wordt door tuinmede- werkers uitleg gegeven bij de thema- tuinen en Zeeuwse landschapsele menten en over de daarbij behorende flora en fauna. Hartje zomer wordt

Zeeuws Landschap | 2007 | | pagina 22