(De Yerseke Moer Het weidegebied de Yerseke Moer wordt wel het openluchtmuseum van Zeeland genoemd. Sporen van natuur en cultuur van de laatste 2000jaar worden weerspiegeld in een bij zondere flora en fauna. Startpunt: Het werkschuurtje aan de Reeweg, vlakbij de postbrug. H Zaterdag 14 april 13.30 uur Ter Hooge Ter Hooge is een landgoed met er omheen een park met vele soorten bomen, planten en vogels. In het voorjaar bloeien er diverse stinzeplanten en broedt er een reigerko lonie. Onlangs is het gebied uitbereid met een agrarisch parkgebied met typisch Zeeuwse Landschapselementen zoals drinkputten en hagen. Startpunt: De parkeerplaats aan de Breeweg in Middel burg. tegenover Kaasboerderij Pitteperk. Neeltie Jans Na de realisatie van de Pijlerdam in 1986 is natuurgebied Neeltje Jans aangelegd. Het is verbazingwekkend om te zien hoe de plantengroei zich ontwikkelt. Ook vele vogelsoorten hebben het duingebied ontdekt. Startpunt: Het startbord en de vlaggen van Het Zeeuwse Landschap en Natuurmonumenten, op de hoek van de parkeerplaats van Waterland Neeltje Jans (betaald parkeren). Westenschouwen 7 Neeltje Jans Woensdag 02 mei 22.00 uur volle maan wandeling (c) Zondag 06 mei 14.00 uur excursie i.s.m. de NOB (a) Zaterdag 19 mei 14.00 uur fietsexcursie (b) Vrijdag 01 juni 22.00 uur /olie maan wandeling (c) t: Dit is een excursie in samenwerking met de Nederlandse Onderwater sport Bond. Tijdens de excursie staan op een punt duikers van de NOB. Zij geven bij aquaria uitleg over het opgedoken onderwaterleven, b: Startpunt: het parkeerterrein van het Topshuis. Eigen fiets meenemen! Tijdens de fietsexcursie wordt bij een aantal bezienswaardigheden zoals de slufter, vogelkijkhut of getijdenpoelen, gestopt en toelichting gegeven door de gids. c: Wandeling o.l.v. een ervaren natuurgids in het schijnsel van de maan. De voor Neeltje Jans karakteristieke elementen zand. wind en water worden intens ervaren! Oranjezon Het voormalig waterwingebied is een gevarieerd natuurgebied waar de pa den zich met hoogteverschillen slingeren door de duinen, duingraslanden, struwelen, loof- en naaldbos. Startpunt: Het plein voor de kleine expositie bij de entree van het gebied, Kon. Emmaweg 22, Vrouwenpolder. Die entree is aan het einde van een doodlopende weg die ligt aan de Kon. Emmaweg, de weg van Vrouwenpolder richting Oostkapelle. Parkeren kan aan het begin van die doodlopende weg, tegenover uitspanning Oranjezon en naast camping Oranjezon. Honden zijn niet toegestaan. Kledingadvies: lange broek en hoge schoenen. Zaterdag 28 april 06.30 uur nachtegalen excursie Zondag 06 mei 06.30 uur nachtegalen excursie maandag 28 mei 10.00 uur Tijdens deze wandeling in de vroege ochtend staan vogelgeluiden centraal. Inlagen van Noord-Beveland Inlagen zijn typisch Zeeuwse landschapselementen, die herinneren aan de strijd tegen het water. Tip: Neem een verrekijker mee, in de vogelobservatiehut komt die van pas! Startpunt: Het informatiebord aan de Keihoogteweg in Wissenkerke, de weg van het dorp richting de noord kust van Noord-Beveland. Vrijdag 18 mei 14.00 uur Week van de Zee: 19-27 mei 2007 Voor een overzicht van alle activiteiten kijk op www.weekvandezee.nl Boomkikkerexcursies in de Zwinstreek In het vestigingsstadje Aardenburg leven boomkikkers en andere amfibieën, zowel in de natuurgebieden als in de aangrenzende tuinen. Tijdens de excursie wordt aan beide leefgebieden aandacht besteed. Of we boomkikkers zien is niet te garanderen, maar we rekenen erop er wel een aantal te horen. De populatie kent ongeveer 300 roepende mannetjes, dus.Deze excursie is een samenwerking van Stichting Het Zeeuwse Landschap, Stichting Landschaps beheer Zeeland en het boomkikkerfonds, startpunt: Markt Aardenburg donderdag 17 mei 22.00 uur Welkom in 'kikkerstad' Aardenburg. Meer informatie en opgave vooraf gewenst bij SLZ, tel. 0113-230936, info@slz.landschapsbeheer.nl vrijdag 25 mei 22.00 uur Op stap in een boomkikker-bastion. Plaats: De muziektent op de marktplaats. Meer informatie en opgave vooraf gewenst bij SLZ, tel. 0113-230936, info@sIz.landschapsbeheer.nl dag 24 maart 14.00 uur Zaterdag 14 april 14.00 uur Donderdag 03 mei 14.00 uur Zaterdag 09juni 14.00 uur

Zeeuws Landschap | 2007 | | pagina 27