Landschap in 't kort v1 iCP Nacht van de Nacht Kom uilen, vleermuizen, kastelen en sterren kijken. OF snorkelen, varen oF wandelen in het duister. Dat - en nog veel meer - kan allemaal in de Nacht van de Nacht op 27 oktober. Er zijn zo'n 200 activiteiten, ook bij u in de buurt. Nederland is een van de meest verlichte landen ter wereld. En die verlichting neemt ieder jaar toe. Nederland moet donkerder! Beter voor trekvogels, nachtdieren en beter voor het klimaat. Ervaar hoe mooi duisternis is. Doe het licht uit en kom naar de Nacht van de Nacht. Kijk op www.nachtvandenacht.nl Mogelijkheden bieden voor wande laars in open wetland-natuurgebie den vormt altijd een lastig opgave. Aan de ene kant wil je mensen in het desbetreffende natuurgebied toelaten om de vele moeras- en weidevogels goed te kunnen bewonderen, maar aan de andere kant verjaagd de eerste beste wandelaar die door zo'n open gebied loopt alle vogels. Een gebied dat regelmatig verstoord wordt zal snel zijn vogelrijkdom verliezen. In De Blikken is dat opgelost door het wandelpad naar de nieuwe observa tiehut 'op te sluiten' tussen aan de ene kant een bestaande meidoornhaag en aan de andere kant een tijdelijke grondwal. Zo kunnen mensen zonder de wetland-vogels te verstoren diep in dit gebied komen. Langs het wan delpad is een tweede meidoornhaag aangeplant. Als die na ca zeven jaar uitgegroeid is en een dicht scherm vormt zal het dijkje weer verwijderd worden. Voor de bezoekers van deze nieuwe obervatiepost is aan de rand van De Blikken, onderaan de Ring dijk, een parkeerplaatsje aangelegd. G.J.C. Buth i De provinciale Milieufederaties Op zaterdagavond 27 oktober vindt de Nacht van de Nacht plaats. In heel Nederland worden er bijzondere activiteiten georganiseerd. Bij Het Zeeuwse Landschap kan er in het (bijna) donker een wandeling gemaakt worden door natuurgebied Neeltje Jans. Meer informatie zie www.nachtvandenacht.nl. Zeeuws Landschap 25

Zeeuws Landschap | 2007 | | pagina 25