v Maris collectie voor Terra Maris, bestaande uit typerende landschapsfoto's. In de tentoonstelling is een selectie te zien van het vele materiaal dat op deze manier is verzameld. Als natuurfotograaf heeft hij dat op zo'n manier gedaan, dat daaruit onmiskenbaar zijn warme belangstelling en liefde voor het Zeeuwse landschap blijkt. Elke molen is zo gefotografeerd dat de omgeving goed in beeld komt. zonder daarmee de aandacht van de molen af te leiden. Er zijn op deze manier echt Zeeuwse 'platen' ontstaan. Het ligt natuurlijk niet erg voor de hand om foto's buiten ten toon te stellen. Toch is daar heel bewust voor gekozen. De omgeving waarin de foto's staan, benadrukt als het ware de natuurlijke plek die molens in het landschap innemen. De ruimte van het hoo iland in de tuin, de natuurlijke achtergrond en de combinatie met de Zeeuwse luchten, zowel op de foto's als in werkelijkheid, maken deze onconventionele opstelling de moeite van een bezoekje meer dan waard. 'Molens in het Zeeuwse land' is tot eind maart te bezichtigen. My home is my castle Ook de volgende wisseltentoonstelling, die vanaf 1 februari 2008 te zien zal zijn. zal worden opgesteld in de landschapstuin. In het verlengde van de samenwerking www.terramaris.nl info@terramaris.nl Duinvlietweg 6 4356 ND Oostkapelle 0118-582620 Openingstijden Mei t/m oktober Dagelijks van 10 tot 17 uur November t/m april Woensdag t/m zondag van 12 tot 17 uur (maandag en dinsdag gesloten m.u.v. de Nederlandse schoolvakanties). Begunstigers van Het Zeeuwse Landschap kunnen Terra Maris tegen gereduceerd tarief bezoeken. Wisselexposities, een reden om terug te komen Nu Terra Maris alweer zo'n anderhalfjaar full swing in bedrijf is, is het tijd voor iets nieuws. In het museum vormen de vaste opstelling en het verhaal over natuur en landschap natuurlijk de hoofdmoot. Een groot deel van de zalen en de landschaps tuin is daarmee gevuld. Maar ook in deze opzet is er altijd ruimte om over uiteenlo pende onderwerpen een tijdelijke expositie in te richten. Rode draad is altijd 'natuur en landschap', hoe kan het ook anders. Molens in het Zeeuwse land De primeur is voor een onderwerp dat wellicht enige uitleg behoeft: molens. Onder de titel 'Molens in het Zeeuwse land' staan momenteel in de land schapstuin foto's van Chiel Jacobusse opgesteld. In dit 'Jaar van de Molen' heeft hij gedurende de zomermaanden de hele provincie doorkruist om ze allemaal vast te leggen. Wellicht wordt hiermee de opmaat gegeven voor een nieuw op te bouwen met Kasteel Wijnendale in Torhout, onze Vlaamse partner bij de herinrichting van het museum, is door bureau Madoc uit Gent een gezamenlijke expositie ontworpen rond het thema 'kastelen en buitenplaatsen en hun invloed op het landschap'. Daarmee wordt de bezoeker geïnformeerd over de directe omgeving van Terra Maris: de Manteling van Walcheren, met z'n vele buitenplaatsen. Natuurlijk komt hierin Kasteel Westhove ook aan bod. De combinatie van natuur en cultuur, zo kenmerkend voor de Manteling, wordt in historisch én hedendaags perspectief gepre senteerd. Want ook in deze tentoonstelling is het de bedoeling de bezoeker niet alleen informatie, maar vooral ook inspiratie te bieden: inspiratie om het echte landschap, in dit geval de Manteling, te gaan verkennen. Krabben, kreeften en garnalen Momenteel wordt er hard gewerkt aan de ontwikkeling van een derde wisselexpositie. Daarin staan de schaaldieren van Zeeland centraal, in het verlengde van een nieuw deel van de boekenreeks Fauna Zeelandica. Voor deze wisseltentoonstelling zal een deel van de zalen van het museum worden her ingericht. De opening is voorzien in 2008. Jolein Meijers Molen Nisse en Molen Sint Philipsland Chiel Jacobusse

Zeeuws Landschap | 2007 | | pagina 22