St. Philipsland, rechtsaf bij de afslag Rotterdam/ Bruinisse (N257) en direct de parallelweg van de Philipsdam op, dan rijdt u er vrijwel op aan). Inlagen van Noord- Beveland Inlagen zijn waterrijke natuur gebieden langs de Zeeuwse kust. die herinneren aan de strijd tegen het water. Er zijn talrijke water- en weidevogels te vinden. Startpunt: Het informatiebord aan de Keihoogteweg in Wissenkerke, de weg van het dorp richting de noord kust van Noord-Beveland. Excursies: vrijdag 2 mei 14.00 uur zaterdag 28 juni 14.00 uur Tip: neem een verrekijker mee, in de vogelobservatiehut komt die van pas! Ter Hooge Het landgoed Ter Hooge beschikt over een park met een variatie aan bomen, planten en vogels. In het voorjaar bloeien er stinzenplanten en broeden er reigers. Het gebied is nog niet zo lang geleden uitgebreid met een agrarisch parkgebied waarin zich typisch Zeeuwse landschaps elementen bevinden zoals drink putten en hagen. Excursies: zaterdag 12 april 07.00 uur, dauwtrappen, vroege vogels en reigers zondag 11 mei 14.00 uur, moederdagarrangement met koffie en bolus na! zaterdag 21 juni 14.00 uur, reigers Startpunt: de parkeerplaats aan de Breeweg in Middelburg, tegenover Kaasboerderij Pitteperk. Voor de excursie op moederdag is aanmelding verplicht tot drie dagen voor de aanvang van de excursie bij: het secretariaat van Het Zeeuwse Landschap, tel: 0113-569110 of info@hetzeeuwselandschap.nl. Saeftinghe Culinair Op zaterdag 24 mei vindt er een culinaire wandeltocht plaats door Saeftinghe die start om 13.30 uur. Onder begeleiding van een gids gaat u op zoek naar eetbare planten. Zeeuwen kennen lamsoor en zeekraal wel. Maar heeft u wel eens schorre - zoutgras gegeten en lepelbladthee gedronken? U zult verbaasd staan over de keur aan eetbare producten die in het schor te vinden zijn. Bij terugkomst wacht u een verkwikkende 'heksenborrel', zeealsem getrokken in jonge jenever. Daarna volgt de bereiding en proeve- rij van zilte zeegroenten. Nieuwsgierig geworden? Schrijf u in voor deze culinaire tocht door Saeftinghe. Duur: ca 2,5 uur (inclusief rust, bereiding en proeverij duurt deze activiteit tot ongeveer 17.00 uur). Kleding: oude schoenen of laarzen en neem schone kleding mee. Startpunt: Bezoekerscentrum Saefinghe, Emmaweg 3, te Emmadorp, tel: 0114-633110. Aanmelding is mogelijk tot 20 mei en is verplicht. De minimumleeftijd voor deelname is lOjaar. Kosten voor donateurs: €10,00, niet-donateurs: 15,00. Oranjezon Het voormalig waterwingebied Oranjezon is een gevarieerd natuur gebied waar de voetpaden slingeren door een landschap van de duinen, duingraslanden, struwelen, loof- en naaldbos. Excursies: zaterdag 26 april 14.00 uur donderdag 1 mei 07.00 uur, dauwtrappen en vroege vogels zaterdag 24 mei 07.00 uur. dauwtrappen en vroege vogels dinsdag 3 juni 19.15 uur zaterdag 7 juni 07.00 uur, dauwtrappen en vroege vogels dinsdag 17 juni 19.15 uur dinsdag 24juni 19.15 uur Startpunt: op het plein voor de kleine expositie bij de entree van het gebied. Koningin Emmaweg 22, Vrouwenpolder. De entree is te vinden aan het einde van een doodlopende weg die ligt aan de Koningin Emmaweg, de weg van Vrouwenpolder naar Oostkapelle. Parkeren kan aan het begin van de doodlopende weg, tegenover uitspanning 'Oranjezon' en naast camping 'Oranjezon'. Honden zijn niet toegestaan. Kledingadvies: lange broek en hoge schoenen. Slikken van de Heen De Slikken van de Heen, voor heen het terrein van schorren, slikken en zandplaten, heeft zich ont wikkeld tot een interessante woonplaats voor nieuwe vogel en plantensoorten. Excursie: zaterdag 29 maart 14.00 uur Startpunt: het informatiebord op de dijk bij' het begin van de Slikken (u rijdt over de weg Steenbergen - ZeeuwsLandschap 27

Zeeuws Landschap | 2008 | | pagina 27