Terra Maris Nieuws Terra Maris Nieuws TERRA MARIS www.terramaris.nl info@terramaris.nl Duinvlietweg 6 4356 ND Oostkapelle 0118-582620 Openingstijden Mei tot en met oktober: dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur November tot en met april: woensdag tot en met zondag Van 12.00 tot 17.00 uur (maandag en dinsdag gesloten m.u.v. de Nederlandse schoolvakanties) Donateurs van Stichting Het Zeeuwse Landschap kunnen Terra Maris tegen gereduceerd tarief bezoeken. Op 19 april opende de wethou der van Veere, de heer W. van Tatenhove, de nieuwe wisselten toonstelling 'Ogen op steeltjes'. In zijn speech stond hij uitgebreid stil bij de bijzondere betekenis van Terra Maris voor de gemeente Veere. Het gaat dan ook goed met het museum: de bezoekersaantal len zijn in de afgelopen maanden weer gestegen, er zijn - en worden nog steeds -nieuwe producten en activiteiten ontwikkeld en de reacties van onze bezoekers blijven ronduit positief. Daar komt nog bij, en daar zijn we bijzonder trots op, dat we inmiddels een geregistreerd museum zijn. Met de overhan diging van een certificaat en een muurschildje door de wethouder is de museumregistratie officieel een feit. In Zeeland zijn we daarmee het negende geregistreerde museum. Dat is geen vanzelfsprekendheid. Er komt nogal wat bij kijken en in de afgelopen jaren is er hard gewerkt om aan alle voorwaarden te voldoen. Zonder hier een complete opsomming te willen geven van alle argumenten van de Stichting Het Nederlands Museumregister om te besluiten Terra Maris in het register op te nemen, verdienen enkelen speciale aandacht. Zo is er onder meer een collectieregistratiesysteem opgezet en zijn alle objecten (digi taal) beschreven. Ook de aanpas singen aan het depot, waarover u eerder al hebt kunnen lezen, kunnen in dit licht worden gezien. Een van de eisen is namelijk dat het museum op adequate wijze zorg draagt voor het behoud van de collectie. Ook onderzoek aan de collectie in eigen beheer en aandacht voor publieks voorzieningen en toegankelijkheid, Expositie "ogen op steeltjes". zijn factoren van belang. Kortom, er is nogal wat vooraf gegaan aan deze registratie en zon der hulp van onze deskundige en gedreven vrijwilligers zou dit alles ondenkbaar zijn. Hun inzet verdient alle lof. Ondanks alle positieve ontwik kelingen gaan we natuurlijk niet op onze lauweren rusten, integendeel. Ontwikkelingen gaan door. Een van de zaken die op dit moment worden uitgevoerd is het houden van een publieksenquête. Uit vorige onder zoeken weten we dat het merendeel van ons publiek van buiten Zeeland komt. Dat zal ongetwijfeld nog steeds het geval zijn. Terra Maris is immers een mooie uitvalsba sis voor een verkenning van het Zeeuwse Landschap, voor wie hier op vakantie is. Het is echter zaak de gegevens te actualiseren en met ons aanbod goed te blijven inspelen op de wensen van de bezoekers. We maken dan ook van de gelegenheid gebruik mensen te vragen naar hun waardering voor de verschillende onderdelen van het museum. Want we willen en moeten interes sant blijven, zowel voor de Zeeuwen als voor hun gasten. Dat geldt ook, of misschien wel vooral, voor kinderen. Er is nu voor hen een 'reisgidsje' beschikbaar waarmee ze door de tentoonstelling en de tuin worden geleid. Een kleur rijk en afwisselend boekje, waarmee kinderen, in de vorm van een speur tocht. allerlei wetenswaardigheden kunnen ontdekken. Zo maken zij hun eigen reis door natuur en tijd. Het is erg leuk om te zien hoe inten sief, soms bijna fanatiek, kinderen hiermee aan de slag gaan. Hoezo, ntuseumbezoek saai? 22 ZeeuwsLandschap

Zeeuws Landschap | 2008 | | pagina 22