Lopen in het Landschap Nacht van de Nacht Middelbun Ter Hooge bied Oranjezon vlaggen van Het Zeeuwse Landschap en Natuurmonumenten, op de hoek van de parkeerplaats van Waterland Neeltje Jans (betaald parkeren). /rouwen) Koudekerke zondag 28 september 14.00 uur excursie i.s.m. de NOB zaterdag 25 oktober 22.00 uur nachtwandeling in het kader van de Nacht van de Nacht www.nachtvandenacht.nl Dit is een excursie in samen werking met de Nederlandse Onderwatersport Bond. Tijdens de excursie staan op een punt duikers van de NOB. Zij geven bij aquaria uitleg over het opgedoken onderwa terleven. Inlagen van Noord- Beveland Inlagen zijn typisch Zeeuwse land schapselementen, die herinneren aan de strijd tegen het water. Tip: Neem een verrekijker mee, in de vogelobservatiehut komt die van pas! Startpunt: Het informatiebord aan de Keihoogteweg in Wissenkerke. de weg van het dorp richting de noordkust van Noord-Beveland. Zondag 21 september 14.00 uur (www.lopeninhetlandschap.nl) Oranjezon Het voormalig waterwingebied is een gevarieerd natuurgebied waar de paden zich met hoogteverschillen slingeren door de duinen, duingras landen, struwelen, loof- en naaldbos. Startpunt: Het plein voor de kleine expositie bij de entree van het gebied, Kon. Emmaweg 22, Vrouwenpolder. Die entree is aan het einde van een doodlopende weg die ligt aan de Kon. Emmaweg. de weg van Vrouwenpolder richting Oostkapelle. Parkeren kan aan het begin van die doodlopende weg, tegenover uit spanning Oranjezon en naast camping Oranjezon. Honden zijn niet toegestaan. Kledingadvies: lange broek en hoge schoenen. Zondag 21 september 14.00 uur (www.lopeninhetlandschap.nl Zaterdag 04 oktober 13.00 uur paddestoelen-excursie in het kader van het 100-jarig bestaan van de Nederlandse Mycologische Vereniging (www.mycologen.nl) Zaterdag 18 oktober 14.00 uur Ter Hooge Ter Hooge is een landgoed met er omheen een park met vele soorten bomen, planten en vogels. De geva rieerde boomsoorten zorgen dankzij de bladval en bessen voor een echte herfst-beleving. Ook komen er vele paddestoelen voor. Startpunt: De parkeerplaats aan de Breeweg in Middelburg, tegenover Kaasboerderij Pitteperk. Woensdag 15 oktober 14.00 uur zaterdag 08 november 14.00 uur Slikken van de Heen Dit natuurgebied ligt in het door de aanleg van de Phiiipsdam - zoet geworden Krammer-Volkerak. Bosschages en open landschap wisselen elkaar af. Voor het beheer worden Schotse hooglanders en shetlandpony's ingezet. Er komen vele vogelsoorten voor. Zaterdag 11 oktober 14.00 uur De Yerseke Moer De Yerseke Moer wordt ook wel het 'openluchtmuseum' van Zeeland genoemd. Sporen van het ontstaan van Zeeland zijn nog duidelijk zichtbaar. Het zilte veen dat nog in de grond zit zorgt voor een bijzondere plantengroei in dit weidelandschap. Zaterdag 13 september 14.00 uur Slikken van de Heen Zondag 21 september orga niseren de 12 Landschappen voor de 5e keer Lopen in het Landschap, een gratis en landelijk wandelevenement. Op tientallen locaties door heel het land staan gidsen klaar om u mee te nemen de natuur in. In Zeeland wordt om 14.00 uur gestart in de natuurgebieden Het Zwin, Oranjezon en de Inlagen van Noord-Beveland. Kijk voor het totale activiteitenoverzicht op www.lopeninhetlandschap.nl. Op zaterdagavond 25 oktober vindt de Nacht van de Nacht plaats. In heel Nederland worden er bijzondere activiteiten georganiseerd. Bij Het Zeeuwse Landschap kan er in het (bijna) donker een wandeling gemaakt worden door natuurgebied Neeltje Jans. Ook bij Terra Maris is er een boeiend programma. Meer informatie zie www.nachtvandenacht.nl ZeeuwsLandschap 27

Zeeuws Landschap | 2008 | | pagina 27