Nieuwe voorzitter: Dick van der Zaag Na het afscheid van Kees Kostense als voorzitter van Stichting Het Zeeuwse Landschap op 15 oktober 2008 treedt Dick van der Zaag in zijn voetsporen. Een eerste kennismaking met de burgervader van Goes over deelbelangen, lange-termijn-doelen en het bewaken van ons mooie Zeeuwse landschap. Stichting Het Zeeuwse Landschap heeft een nieuwe bestuursvoorzit ter: Dick van der Zaag is op 15 oktober Kees Kostense opgevolgd. De nieuwe voorzitter ontvangt ons in zijn fraaie kamer in het gemeen tehuis van Goes, waar hij zijn dagelijkse werkzaamheden heeft. Als burgemeester van Goes is hij sinds 1993 woonachtig in Zeeland. Daarvoor vervulde hij dezelfde functie in Vriezenveen (Overijssel) en Zuidhorn (Groningen). Een bestuurder met grote ervaring dus, die zich nu ook wil inzet ten voor Stichting Het Zeeuwse Landschap. Overigens was Dick van der Zaag al vele jaren lid van de Stichtingsraad, het belangrijkste adviesorgaan van Het Zeeuwse Landschap, en kent hij de organi satie dus al heel lang. Wat is zijn drijfveer om nu ja' te zeggen tegen het verzoek om het voorzitterschap op zich te nemen? Van der Zaag is daar duidelijk in: "Zeeland is een prachtige provincie. De open ruimte is een belangrijke kwaliteit van het landschap. Het is ook een kwaliteit die we overeind moeten zien te hou den. Als ik aan het beschermen van het landschap als voorzitter van de Stichting een steentje kan bijdragen doe ik dat graag. Ook de realisatie van de Ecologische Hoofdstructuur, de EHS, vind ik belangrijk. Dat is een langjarig traject dat tot een goed einde moet worden gebracht. Als Stichting moeten we alert zijn Nieuwe voorzitter van het Landschap: Dick van der Zaag. 14 ZeeuwsLandschap

Zeeuws Landschap | 2008 | | pagina 14