Activiteiten in de Natuurspreekuur "Schelpen en strandvondsten" Soms heeft herhaling effect. Zo ook bij het natuurspreekuur van Terra Maris. Sinds de start vorig jaar groeit de belangstelling en komen steeds meer mensen langs met een vondst om deze te laten determine ren. Het kan dit jaar nog één keer. Op zondag 21 december is collec tiemedewerker Gerard Geuze van 14.00 tot 16.00 uur in het museum aanwezig om schelpen en andere strandvondsten te bekijken. Hij toont daarbij ook bijzondere schel pen en strandvondsten uit eigen collectie. Lezing "Krabben, kreef ten en garnalen" Op zondagmiddag 28 december ver voor het oprapen. In de gezellige ontvangstruimte van het museum gaan we met onze vondsten uit de natuur versieringen maken voor de kerstboom. a Workshop voor kinderen in Terra Maris. zorgt Gerard Heerebout-deskun op het gebied van krabben, kree en garnalen-een lezing over deze dieren en hun leefgebied. De let begint om 13.30 uur en duurt ee klein uur. Hierna volgt een toe lichting op de aquaria, diorama' onderwaterbeelden en reuzenmo len in de tentoonstelling "Ogen steeltjes"! Voor kinderen: worksh Winterwonderland De workshops van Terra Maris passen bij het seizoen en maken gebruik van de omgeving van het museum. Zo begint de workshop "Winterwonderland" op dins dagmiddag 23 december met een wandeling in de omgeving van het museum. Het materiaal ligt er De workshop is geschikt voor kin deren vanaf 8 jaar. Nieuw: museumbezoek speciaal voor kinderen! Tijdens een rondleiding kunnen kinderen op speelse wijze kennis maken met de ontstaansgeschie denis van Zeeland. Door over stromingen zijn in het verleden veel Zeeuwse dorpen verdronken. Kinderen leren als een echte archeo loog van oude potscherven weer één hele pot te maken. Ook kijken we achter de schermen bij het zoutwa ter-aquarium. En, er worden Iaden geopend die normaal gesproken op slot blijven voor bezoekers! Het speciale museumbezoek is voor kinderen vanaf 8 jaar. Meld je snel aan! Deze gevangen Noordzeekrab leeft in het aquarium van Terra Maris. Extra: in de kerstvakantie is er elke dag een extra activiteit. Kijk voor een overzicht van alle activiteiten op: www.terramaris.nl Maaike de Wilde ZeeuwsLandschap 23

Zeeuws Landschap | 2008 | | pagina 23