Landschap in 't kort Nieuw wandelpad door de Slikken van de Heen. ZeeuwsLandschap Nieuwe wandelroute Slikken van de Heen In de Slikken van de Heen ligt al jaren een wandelroute van circa 3 kilometer, die over de ruige gras landen, door kreken en onder de bosschages voert. Het is in allerlei opzichten een avontuurlijke wan deling. De kans is erg groot dat u onderweg een groepje Schotse Hooglanders tegen komt. die met hun stoere uiterlijk prima in dit ruige gebied lijken te passen. En hoewel de route slechts een deel van het terrein bestrijkt, is door de onoverzichtelijk heid van het terrein de kans groot, dat u na een kwartiertje wandelen de indruk heeft erg ver van de bewoonde wereld te zijn geraakt en een goede oriëntatie niet altijd even gemakkelijk meer is. In de nattere perioden van het jaar kunnen vooral de stukken die langs adelaarsvarens en door de bosschages voeren plaat selijk modderig zijn, waardoor het ook in fysiek opzicht een avontuur kan worden. Het Zeeuwse Landschap heeft onlangs een nieuwe wandelroute uitgezet. Hierdoor zijn de wandelmo gelijkheden meer dan verdubbeld. Het is nu mogelijk andere delen van het gebied te bezoeken, en ook kunt u er nu een 'rondje' wandelen zonder dat u een deel langs het Schelde Rijnkanaal en de openbare weg hoeft te lopen. De oude route is met rode paaltjes aangegeven, de nieuwe met blauwe. Over circa 100 meter is er een overlap van beide paden, daar zijn de paal tjes logischerwijs rood èn blauw. Wij hebben tevens dit moment aangegrepen om de plankieren te plaatsen. De meest natte kreken en modderige hellinkjes van kleinere kreken zijn nu voorzien van een hou ten plankier. Dat vergemakkelijkt het oversteken. Stevige wandelschoenen zijn nog steeds nodig en draag in de natte seizoenen bij voorkeur laarzen. Halverwege de rode route staat langs één van de kreken een vogelkijk- scherm. Dit scherm is aan vernieu wing toe en zal in de loop van 2009 worden vervangen. De route er naar toe wordt dan ook aangepast, zodat het 'doorgaande verkeer' op enige afstand van het scherm zal passeren. Dat brengt meer rust. Om ook van het weidse landschap te kunnen genieten wordt er in het najaar van 2009 een kleine uitkijk toren gebouwd. De toren is gepland aan de rand van het gebied tegen het Schelde-Rijnkanaal aan en is ook goed bereikbaar voor fietsers. GJB Soorten voorzieningen in de Wilde landen bii Heikant Zoals in een eerder nummer bericht heeft Het Zeeuwse Landschap het beheer van de waterleidingbossen rond Sint Jansteen overgenomen van waterleidingbedrijf Evides. Eén van de deelgebieden, de Wilde landen bij Heikant, zal worden ingericht om een aantal bijzondere plant- en diersoorten nieuwe mogelijkheden te bieden. Juist in dit gebied in de grensstreek zijn er veel kansen om bijvoorbeeld vleermuizen en zeld zame akkerkruiden terug te krijgen. Het project wordt mogelijk gemaakt door een subsidie van het Ministerie van LNV, in het kader van de zoge naamde Leefgebiedenbenadering. Daarbij staat het behoud en herstel van bedreigde soorten van planten en dieren centraal. In de Wilde landen ligt een grote berg grond, die afkomstig is van het uitgraven van enkele infiltratieplas- sen. Deze berg heeft een steile kant die dit jaar benut werd door een ijsvogel om er zijn broedgang te gra ven. Het inspireerde ons om de berg aarde te verplaatsen naar de oever

Zeeuws Landschap | 2008 | | pagina 24