Kerstballenwandeling Oranjezon De Rotary Club Walcheren orga niseert in samenwerking met het Zeeuwse Landschap een zogenaamde 'kerstballenwandeling' voor kinde ren. Op zaterdag 28 december kan tussen 10.00 en 15.00 uur gestart worden bij de ingang van natuur gebied Oranjezon. De speurtocht in kerstsfeer duurt ongeveer anderhalf uur. Elk kind is mèt zijn ouders (of grootouders of andere begeleiders) welkom om achter de kerstballen aan te speuren naar bijzondere dieren en planten! Kinderen van donateurs van het Zeeuwse Landschap of een ander provinciaal landschap betalen 50 eurocent om mee te doen, andere kin deren betalen 1,50 euro (incl. toegang tot het terrein - hun ouders betalen alleen het toegangskaartje a 1 euro). Bij de ingang verkoopt de Rotary aan alle wandelaars warme versnaperin gen tegen een vriendenprijs voor het goede doel. NB: kinderen onder de 12 jaar mogen niet alleen het terrein in en honden zijn niet toegestaan. Yerseke Moer Het weidegebied de Yerseke Moer wordt wel het openluchtmuseum van Zeeland genoemd. Oude flora en fauna van 2000jaar geleden is hier terug te vinden. In de winterperiode overwinteren duizenden ganzen in het gebied. In samenwerking met de Sequoiahof in Vlake worden er in het ganzensei- zoen 'snertexcursies' georganiseerd. zaterdag 07 februari 10.00 uur zaterdag 07 maart 10.00 uur Het arrangement omvat: 10.00 uur ontvangst met koffie en een bolus, waarbij de natuurgids een inleiding geeft over het natuurgebied en de voorkomende ganzen. Daarna start de ganzen-kijk-excursie. Let wel: om verstoring van de ganzen te voorkomen gaat de excursie niet door het natuurgebied de Yerseke Moer, maar vanaf de openbare weg. Rond 12.30 uur wordt een Zeeuwse erwtensoepmaaltijd met boeren brood en Zeeuws spek genuttigd. Eventueel is er na de maaltijd gele genheid om de wintertuin van de Sequoiahof te bezoeken. Startpunt: De Sequoiahof van de familie De Koeijer, Kanaalweg 79, 4417 PA Vlake. telefoon 0113- 382548. Aanmelden: verplicht, tot 3 dagen voor de excursie bij de Sequoiahof. De excursie gaat door als er minimaal 8 aanmeldingen zijn. Kosten: donateurs 12.50. niet-donateurs 15,-. Oranjezon Het voormalig waterwingebied is een gevarieerd natuurgebied waar de paden zich met hoogteverschillen slingeren door de duinen, duingras landen. struwelen, loof- en naaldbos. Startpunt: Het plein voor de kleine expositie bij de entree van het gebied. Kon. Emmaweg 22, Vrouwenpolder. Die entree is aan het einde van een doodlopende weg die ligt aan de Kon. Emmaweg. de weg van Vrouwenpolder richting Oostkapelle. Parkeren kan aan het begin van die doodlopende weg, tegenover uitspan ning Oranjezon en naast camping Oranjezon. Honden zijn niet toege staan. woensdag 26 december 14.00 uur zaterdag 28 dec. 10.00 -15.00 uur kerstballenwandeling - zie kader zaterdag 21 februari 14.00 uur ZeeuwsLandschap 27

Zeeuws Landschap | 2008 | | pagina 27